Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mazda Takeri - taka będzie nowa "szóstka"?

Mazda Takeri Mazda Takeri

Koncepcyjny model TAKERI wykorzystuje nowy język designu Mazdy, KODO - Dusza Ruchu - i pokazuje nową linię stylizacji sedanów. Możemy więc przypuszczać, że wiele nawiązań do Takeri znajdziemy w kolejnej generacji modelu "6". Nie brakuje również podobieństw do ostatniej nowości Mazdy, która również zostanie pokazana w Tokio - modelu CX-5.

Pod atrakcyjną karoserią kryją się rozwiązania należące do technologii Skyactiv, w tym zastosowany po raz pierwszy w Maździe układ hamulcowy z odzyskiem energii. Przetwarza on energię kinetyczną na elektryczną podczas hamowania i przechowuje ją w kondensatorach do późniejszego wykorzystania w urządzeniach elektrycznych pojazdu, co przyczynia się do obniżenia obciążenia silnika i zużycia paliwa. To - w połączeniu z nowym silnikiem diesla SKYACTIV-D, systemem Mazda i-stop, nowymi lekkimi, aerodynamicznymi elementami i konstrukcją podwozia - umożliwia modelowi Mazda TAKERI osiągnięcie bardzo niskiego zużycia paliwa przy dobrych osiągach i wysokim poziomie komfortu.

42. Targi Motoryzacyjne w Tokio odwiedzą bramy dla zwiedzających 3-go i potrwają do 11-go grudnia. To informacja na wypadek, gdyby któryś z naszych Czytelników przypadkiem znalazł się w Japonii i nie wiedział co zrobić z wolnym czasem.

 

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij