Mazda odsunęła MPS na boczny tor

To dlatego, że Mazda stała się marką sprzedającą samochody "dla ludu". Sportowe modele, wymagające zazwyczaj dużych nakładów sił i pieniędzy na razie odłożono na półkę. Czy Mazdy z dopiskiem MPS kiedyś powrócą?

Mazda 3 MPS
Mazda 3 MPS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wszystko wskazuje na to, że Mazda chce być kojarzona z popularnymi samochodami. Skąd taki wniosek? Japończycy odłożyli plany wprowadzenia do produkcji sportowego samochodu z silnikiem Wankla, a teraz pojawiły się informacje o zrezygnowaniu ze sportowych modeli z oznaczeniem MPS.

Ostatni model Mazdy z trzema literami oznaczającymi Mazda Performance Series widzieliśmy w 2012 roku. Jednak po wprowadzeniu nowego modelu 3, odmiana MPS zniknęła. I na razie nie ma szans na jej powrót. "Są nikłe szanse, że nowy model MPS pojawi się szybciej niż następca RX-8" - stwierdził w wywiadzie dla Motoring, Masahiro Moro, starszy członek zarządu Mazdy.

Dlaczego Mazda odłożyła sportowy model RX oraz MPS? Nie ma jasnej odpowiedzi w tej sprawie, jednak na tapecie są teraz ważniejsze auta, jak nadchodzący crossover CX-4.

REKLAMA