Mazda planuje samochód elektryczny

Japoński producent nie zamierza dłużej zwlekać z wdrożeniem elektrycznej technologii do swoich samochodów. Jeszcze przed końcem dekady taki model pojawi się w gamie.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Szefostwo Mazdy liczy, że do końca obecnej dekady samochody elektryczne będą miały 10 procentowy udział w rynku. Ciężko nie zgodzić się z tą tezą, dlatego nie powinno dziwić, że Japończycy nie zamierzają czekać na ruchy konkurencji.

REKLAMA

Podczas targów w Los Angeles, Kiyoshi Fujiwara, szef działu badawczo-rozwojowego japońskiego koncernu zdradził, że Mazda zaprezentuje taki samochód w 2019 roku. Dokładnie za trzy lata taki samochód pojawi się na drogach.

Przedstawiciele marki mają świadomość, że udział aut elektryczny będzie się różnił w zależności od konkretnego regionu, dlatego nowy samochód będzie modelem globalnym, ale konwencjonalne silniki spalinowe nadal będą priorytetem dla producenta.

Mazda nadal negocjuje z Toyotą możliwość kooperacji przy takim projekcie. Niewykluczone, że na rynku pojawi się niszowy samochód elektryczny wyposażony w dodatkowy, spalinowy silnik Wankla służący jako generator energii (range extender). Oba japońskie koncerny współpracują już od jakiegoś czasu przy produkcji samochodów w Meksyku. W jednej fabryce powstaje Mazda2 Sedan oraz Toyota Yaris iA.

Producent nie zdradza na razie żadnych informacji na temat samochodu. Niewykluczone, że auto powstanie na bazie któregoś z obecnie produkowanych modeli. To pozwoli ograniczyć koszty produkcji drogiej technologii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA