REKLAMA

Mazda świętuje 50 milionów wyprodukowanych aut

Mazda ma powody do świętowania. W połowie maja firma wyprodukowała w japońskich zakładach 50-milionowy samochód. Początki marki sięgają roku 1931.

Mazda - fabryka samochodów w Hofu
Mazda - fabryka samochodów w Hofu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 70 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że 15 maja br. łączna produkcja marki w Japonii od początku działalności osiągnęła poziom 50 milionów pojazdów. W zakładzie Mazdy w Hofu w prefekturze Yamaguchi odbyła się zorganizowana przez firmę uroczystość upamiętniająca to wydarzenie.

Próg 50 mln wyprodukowanych pojazdów osiągnięty został w 86 lat i siedem miesięcy od czasu zbudowania przez Mazdę pierwszego auta – dostawczego trójkołowca, który powstał w październiku 1931 r.

REKLAMA

REKLAMA

- Mazda zaczęła robić samochody 86 lat temu, a teraz wielkość naszej łącznej produkcji aut w Japonii osiągnęła próg 50 milionów egzemplarzy. Nawet, gdyby produkować milion pojazdów rocznie, dojście do takiego poziomu zajęłoby 50 lat, co uzmysławia nam, jak długą historię ma już za sobą Mazda – powiedział Masamichi Kogai, dyrektor marki, podczas uroczystości.

Mazda rozpoczęła swoją działalność producenta w branży motoryzacyjnej w roku 1931, gdy zaczęła produkować w Hiroszimie trójkołowe samochody dostawcze. W roku 1960 firma przystąpiła do produkcji modelu R360 Coupé w segmencie mikro-mini i w ten sposób wkroczyła na rynek samochodów osobowych.

REKLAMA

Nowa fabryka samochodów Mazda w Hofu w mieście Yamaguchi otwarta została w 1982 r. i od tego czasu zakłady w Hofu i w Hiroszimie dzieliły pomiędzy siebie produkcję na rynek krajowy Japonii.

Dzięki zastosowaniu mieszanych linii produkcyjnych, które umożliwiają wytwarzanie różnych modeli na jednej linii, firma mogła pozwolić sobie na budowanie wielu różnych modeli w niewielkich liczbach.

REKLAMA

REKLAMA

Fabryki działające w Japonii nadal odgrywają czołową rolę w globalnej produkcji Mazdy, a techniki i technologie wypróbowane w Japonii są następnie przeszczepiane do zagranicznych fabryk tej firmy.

W bieżącym roku finansowym Mazda zamierza sprzedać 1,66 mln samochodów. Do roku finansowego kończącego się w marcu 2024 Mazda planuje wdrożyć globalny system produkcji pozwalający produkować dwa miliony samochodów rocznie.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA