Mazda wprowadza 6-letnią gwarancję na samochody

Począwszy od 1 września 2022 roku wszystkie nowe samochody Mazdy otrzymują dwukrotnie dłuższą niż dotychczas, bo aż 6-letnią, gwarancję. Wiemy, co z autami wydanymi przed tą datą.

Mazda CX-60 materiały klienta
Mazda CX-60
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 72 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Wszystkie nowe samochody Mazdy wydane w oficjalnej sieci dealerskiej Mazda Motor Poland od 1 września 2022 r. objęte zostały 6-letnią gwarancją do limitu przebiegu 150 000 km, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze – podaje w oficjalnym komunikacie polski importer. To ważna wiadomość, która korzystnie wpłynie na poziom utraty wartości japońskich samochodów.
Rozszerzona gwarancja – jak informuje importer – obowiązuje w całej Europie i dotyczy wszystkich podzespołów samochodu objętych do tej pory 3-letnią gwarancją z limitem do 100 000 km. Co więcej, udzielana jest na każdy model Mazdy, począwszy od miejskiej Mazdy2 Hybrid, po debiutujący właśnie w salonach sprzedaży flagowy model SUV – Mazdę CX-60 PHEV.

Mazda CX-60materiały klienta
Mazda CX-60

– Wydłużenie okresu gwarancyjnego do 6 lat lub 150 000 km znacząco zwiększa konkurencyjność rynkową Mazdy w porównaniu do innych marek. To jeden z najdłuższych okresów ochrony oferowany na polskim rynku i jestem przekonany, że rozszerzona gwarancja będzie miała korzystny wpływ na komfort korzystania z naszych samochodów oraz przyczyni się do zwiększenia ich wartości przy odsprzedaży – powiedział Piotr Nowak, dyrektor sprzedaży Mazda Motor Poland.

Odpowiadając na pytanie zadane na wstępie – co z samochodami wydanymi przed 1 września tego roku, odpowiadamy za importerem, że jest możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji o kolejne trzy lata gwarancji ubezpieczeniowej. W komunikacie czytamy: „klienci którzy odebrali nowe samochody przed 1 września, mogą w punktach dealerskich Mazdy w całej Polsce odpłatnie wydłużyć okres obowiązywania dotychczasowej gwarancji o dodatkowe 36 miesięcy, korzystając z 3 lat gwarancji ubezpieczeniowej przygotowanej przez markę Mazda wspólnie z firmą Car Garantie”.

REKLAMA