Mazda wprowadza dopłaty do elektryków dla firm

Rządowy program dopłat „Mój elektryk” startuje 12 lipca, ale początkowo tylko dla klientów indywidualnych. Mazda wychodzi jednak naprzeciw i wprowadza własne dopłaty dla firm.

Mazda MX-30 Fot. Jacek Hanusz

W oczekiwaniu na start programu rządowego wsparcia samochodów elektrycznych dla klientów instytucjonalnych, co ma nastąpić w bliżej nieokreślonej przyszłości, Mazda Motor Poland wprowadza swój własny program „Ekodopłaty Mazdy” także dla firm. Wysokość dofinansowania do pierwszej elektrycznej Mazdy MX-30, bez względu na wybrany poziom wyposażenia, wynosi 18 750 zł brutto i jest równa podstawowej kwocie dopłaty rządowej zapowiedzianej w ogłoszonym w miniony piątek programie „Mój elektryk”.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Skąd ten pomysł? Jak wyjaśnia Łukasz Paździor, dyrektor Mazda Motor Poland, większość klientów wybierających elektryczną Mazdę MX-30 dokonuje zakupu na firmę. – Wiemy, że planowany jest start programu wsparcia rządowego dla nabywców instytucjonalnych, jednak nie znamy daty rozpoczęcia ani dokładnych zasad udzielania tych dopłat, więc wraz z dealerami postanowiliśmy wprowadzić Ekodopłatę Mazdy dla każdej firmy, na prostych zasadach – dodaje Łukasz Paździor.

Ekodopłata Mazdy dla firm obejmie, podobnie jak program wsparcia dla klientów indywidualnych, pierwsze 150 samochodów, w tym dla odbiorców flotowych i będzie obowiązywać do momentu wprowadzenia dopłat rządowych. Jak zapewnia dyrektor Mazda Motor Poland, w tej chwili dostępność Mazdy MX-30 w różnych wersjach wyposażenia i kolorach jest pełna, bo mimo światowych problemów z dostępnością półprzewodników fabryka w Hiroszimie zabezpieczyła odpowiedni ich zapas do produkcji samochodów.

Ładowanie samochodu elektrycznegofot. Michał Szymaczek
Ładowanie samochodu elektrycznego

Mazda MX-30 w podstawowej wersji oferuje bogate wyposażenie obejmujące m.in. kolorowy wyświetlacz head-up na przedniej szybie, nawigację satelitarną, interfejs Apple CarPlay/Android Auto, 18-calowe felgi z lekkich stopów, kamerę cofania, adaptacyjny tempomat i pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense. Mazda MX-30 z silnikiem o mocy 145 KM i akumulatorem o pojemności 35,5 kWh dostępna jest z Ekodopłatą Mazdy dla firm od 124 150 zł brutto.

Warto przypomnieć, że Mazda wspiera też zakup modelu MX-30 przez klientów indywidualnych. Samochód dostępny jest nawet od 105 900 zł z Ekodopłatą Mazdy i dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny lub w cenie od 114 150 zł z Ekodopłatą Mazdy i dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” dla pozostałych osób fizycznych.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA