Mazda wydała 100-tysięczny samochód w Polsce

Mazda MX-5 zamówiona w salonie Mazda Grupa Wróbel w Długołęce pod Wrocławiem jest 100-tysięcznym samochodem marki wydanym w Polsce przez Mazda Motor Poland.

Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodów fot. materiały prasowe
Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodów
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 138 900 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2
SPRAWDŹ OFERTY

Mazda Motor Poland informuje, że wydany został 100-tysięczny egzemplarz samochodu tej marki w Polsce, licząc od początku ustanowienia w Polsce bezpośredniego przedstawicielstwa. To z kolei nastąpiło w roku 2008. Na ten wynik szczególnie mocno składa się ostatnia dekada, kiedy w gamie Mazdy pojawiło się wiele modeli - od miejskiej Mazdy 2 . Mazda przeżywa bowiem prawdziwy renesans, zyskując coraz mocniejszą pozycję na rynku, budując bogatą gamę modelową.

Jubileuszowa Mazda to model MX-5, który odebrał pan Tomasz Czarnecki wraz z żoną. Ich samochód wyróżnia się wyjątkową konfiguracją, bowiem stutysięczna Mazda sprzedana w Polsce to egzemplarz w najnowszym, wprowadzonym do oferty w tym roku, kolorze Platinum Quartz. Elegancji platynowej MX-5 dodaje granatowy miękki dach oraz grafitowe wykończenie wnętrza z Alcantary.

Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodówfot. materiały prasowe
Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodów

Warto podkreślić, że stutysięczna Mazda trafia w ręce kierowcy, który jeździ już od 6 lat Mazdą MX-5 drugiej generacji NB. Tomasz Czarnecki odbierając nową MX-5 powiedział: – Świetnie jeździ mi się moją Mazdą, ale chciałem mieć nowszy model, gdyż niezmiennie doceniam klasyczny, wolnossący benzynowy silnik, który napędza roadstera. Frajda z jazdy tym samochodem jest ogromna, wprost nie do opisania. Dodatkowo zależało mi na jasnym kolorze nadwozia, a nowy lakier, który Mazda wprowadziła w tym roku jest naprawdę unikalny więc cieszę się, że będę wyróżniał się swoją MX-5. Wyboru dachu w głębokim odcieniu grantu dokonała żona i uważamy, że to zestawienie jest naprawdę oryginalne – dodaje Pan Czarnecki.

– Jestem szczęśliwy, że to właśnie Mazda MX-5 jest stutysięcznym samochodem, sprzedanym w sieci dealerskiej w Polsce. Ta ikona marki najpełniej oddaje dynamikę rozwoju gamy modelowej Mazdy, która wiarygodnie łączy technologiczne innowacje z jednoczesnym poszanowaniem dla tradycji japońskiego rzemiosła – podkreśla Łukasz Paździor, Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland.

Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodówfot. materiały prasowe
Mazda wydała w Polsce 100 000 samochodów

Mazda Motor Poland wprowadziła niedawno 6-letnią gwarancję na nowe samochody, do limitu przebiegu 150 000 km, w zależności od tego, co nastąpi pierwsze. Rozszerzona gwarancja obowiązuje w całej Europie, dotyczy wszystkich podzespołów samochodu objętych do tej pory 3-letnią gwarancją z limitem do 100 000 km i udzielana jest na każdy model Mazdy, od miejskiej Mazdy 2 Hybrid, po debiutujący właśnie w salonach sprzedaży flagowy model SUV – Mazdę CX-60 PHEV. Sieć dealerską Mazdy w Polsce tworzy aktualnie 31 autoryzowanych dealerów i dodatkowo 9 autoryzowanych stacji obsługi. Mazda Motor Poland jest bezpośrednim importerem samochodów z Hiroszimy od 2008 r.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA