Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mazda zaprasza do serwisu

Po rozpoczęciu akcji serwisowej w USA, Mazda wprowadza w Europie specjalny program serwisowy, który obejmie niektóre wersje modeli Mazda3 i Mazda5, wyposażone w elektrohydrauliczny system wspomagania układu kierowniczego (EHPAS).

Programem zostanie objętych kilka określonych wersji, wyprodukowanych w okresie pomiędzy 2 kwietnia 2007 roku a 30 listopada 2008 roku: to pierwsza generacja modelu Mazda3 z wysokoprężnym silnikiem MZ-CD 1.6 lub benzynowym MZR 2.0 oraz Mazda5 z silnikiem benzynowym MZR 1.8 lub 2.0. W Europie to łącznie 40 260 egzemplarzy modelu Mazda3 i 30 242 egzemplarze modelu Mazda5.

Europejscy właściciele tych samochodów będą otrzymywali od Mazdy stosowne powiadomienia od października 2010 roku z prośbą o skontaktowanie się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Mazda w celu ustalenia daty przeprowadzenia oględzin i ewentualnej wymiany części. Objęte akcją samochody będą wymagały wyczyszczenia przekładni układu kierowniczego poprzez przepłukanie wszystkich przewodów płynem układu wspomagania, a następnie wymiany płynu wspomagania układu kierowniczego oraz zainstalowania nowego zestawu przewodów hydraulicznych. Wszystkie czynności zostaną przeprowadzone bezpłatnie i - w zależności od modelu - mogą potrwać ok. 90 110 minut.

Samochody objęte programem są wyposażone w hydrauliczne wspomaganie układu kierowniczego z elektryczną pompą olejową, której elementy wewnętrzne (sekcja tłocząca, łożyska osi) są smarowane płynem układu wspomagania. Cząsteczki pochodzące z wnętrza przewodów hydraulicznych mogą w niektórych przypadkach prowadzić do utraty siły wspomagania ze względu na awarię napędzanej elektrycznie pompy. W takiej sytuacji na desce rozdzielczej zapali się kontrolka sygnalizująca przejście układu wspomagania w tryb awaryjny oraz odczuwalne będzie zwiększenie oporu układu kierowniczego. Tryb awaryjny układu wspomagania kierownicy zapewnia pełną funkcjonalność układu kierowniczego (jego mechanicznych elementów), co pozwala na bezpieczną jazdę samochodem bez wspomagania kierownicy. Efektem będzie obniżony komfort parkowania i wykonywania manewrów na ograniczonej przestrzeni, ale nie będzie to miało wpływu na bezpieczeństwo jazdy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Bo one w istocie są mało awaryjne, ale kiedyś jakiś błąd u japońców musiał wystąpić.
  ~Samuraj002, 2010-08-24 21:42:30
 • avatar
  zgłoś
  dobre! chociaz mazde mam i nigdy nie mialem problemow, zeby cos sie psulo i zebym musial koniecznie cos wymieniac. uwazam te auta za malo awaryjne i bardzo polecam. dobre tez sa te projekty na mazdadesign.pl ktore wygraly w konkursie - polecam poogladac, moze w najblizszym czasie doczekamy sie czegos wyjatkowego!
  ~karol, 2010-08-24 20:10:14
 • avatar
  zgłoś
  Właściciele wybranych egzemplarzy modeli 3 i 5 będą zapraszani na poprawki w układzie kierowniczym.
  auto motor i sport, 2010-08-20 11:52:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij