Mazda3 doczekała się liftingu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 69 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na salonie samochodowym, który rozpocznie się 18 lutego w kanadyjskim Toronto, poznamy zarówno odświeżonego sedana jak i hatchbacka. Zmiany stylistyczne jakim poddano model są bardzo niewielkie. Przeprojektowano zderzaki i odświeżono nieco grill. Dopełnieniem mają być nowe wzory aluminiowych felg.

Najważniejszymi elementami przeprowadzonego liftingu są: nowa jednostka SKYACTIV- G oraz automatyczna skrzynia biegów SKYACTIV-Drive. Przypomnijmy, że SKYACTIV to filozofia Mazdy, która ma na celu zapewnić jej modelom jeszcze lepsze osiągi przy mniejszym zużyciu paliwa i niższej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Producent zapowiada, że przedstawiana "Trójka" ma być pierwszym pojazdem, w którym te założenia zaczną się spełniać.

Silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa, ma być mniejszy i lżejszy od dotychczas oferowanych, co ma odbić się na osiągach auta. Mazda zapowiada, że do 2015 roku wprowadzi jeszcze układ odzyskiwania energii w czasie hamowania i napęd hybrydowy, co pozwoli na ograniczenie emisji CO2 o 30%.

A Wam jak się podoba poliftingowy model Zoom-Zoom?

Patryk Rudnicki

REKLAMA

zobacz galerię

REKLAMA