Mazzanti Evantra Millecavalli - 1000 KM pod maską

Kilka dni temu w Turynie zaprezentowano nowy model Mazzanti, który zabrał LaFerari tytuł najmocniejszego supersamochodu produkowanego we Włoszech. 

Pierwsze obrazki modelu Evantra Millecavalli pojawiły się w maju, ale dopiero teraz auto miało swój oficjalny debiut w Parco Valentino, które jest idealnym miejscem do prezentacji włoskiego dzieła sztuki.

REKLAMA

Producent postanowił zdradzić wszystkie detale, które do tej pory były tematem szerokiej dyskusji. Auto skrywa pod maską silnik V8 o potężnej pojemności 7,2 litra. Jednostka jest wspomagana przez dwie turbosprężarki, dzięki którym motor generuje maksymalną moc 1000 KM i do tego 1200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto rozpędzi się do 402 km/h, a za jego hamowanie odpowiadają karbonowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. Napęd jest przekazywany na koła poprzez sześciobiegową skrzynię sekwencyjną.

Włoski supersamochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,7 sekundy. Producent zapowiedział produkcję zaledwie 25 ręcznie montowanych egzemplarzy. Każdy z nich będzie kosztował dużo więcej niż standardowy model Evantra kosztujący ponad 940 tys. dolarów.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA