McLaren 650S Liberty Walk - jak z komiksu

Japoński tuner, firma Liberty Walk pokazała swój pakiet przygotowany dla McLarena 650S. Super auto z Woking zostało mocno poszerzone.

Larry Chen Speedhunters
McLaren 650S Liberty Walk / fot. Larry Chen, Speedhunters

Liberty Walk wymieniło przedni zderzak na nowy z większym splitterem, do tego zamontowano szerokie nadkola oraz dodatkowy wlot powietrza do silnika z boku auta. Samochód został wizualnie obniżony poprzez nakładki progowe. 

Oczywiście przy każdym projekcie Liberty Walk wizytówką jest ogromny spojler. I tak jest tym razem. Zamocowany jest wysoko jak na tego typu konstrukcję, jednak tu znaczenie ma wygląd a nie właściwości aerodynamiczne.

Japończycy wycenili swój pakiet na 143 667 złotych. Za tę kwotę klient dostaje elementy wykonane z tworzywa wzmacnianego włóknem węglowym (CFRP). Jednak jeśli ktoś chciałby zamówić body kit wykonany z włókna węglowego, to musi przygotować 160 569 złotych.

To nie wszystko, gdyż w powyższych opcjach nie uwzględniono tylnego skrzydła z karbonu. Zamawiając go, cena pakietu z włókna węglowego wzrasta do blisko 180 tys. zł. A jeszcze na liście opcji są wyjątkowe obręcze kół oraz sportowe zawieszenie.

Japoński tuner nie oferuje modyfikacji mechanicznych. Przypominamy, że McLaren 650S ma silnik 3.8 V8 twin turbo, który generuje moc 650 KM. Jednostka napędowa współpracuje z dwusprzęgłową, 7-stopniową skrzynią. Auto od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 333 km/h.

Czy McLaren 650S z tak radykalnie przerobionym nadwoziem może się podobać? O gustach się nie dyskutuje, więc pozostawimy tę kwestię bez komentarza.  

REKLAMA