McLaren 650S Spider Can-AM - prezent z okazji jubileuszu

Dział projektów specjalnych McLarena(MSO) przygotował limitowaną wersję modelu 650S Spider. Auto powstało z okazji jubileuszu serii wyścigowej Can-Am.

McLaren 650S Spider Can-Am

W Woking zbudują tylko 50 egzemplarzy limitowanego McLarena 650S Spider w wersji Can-Am. Wszystkie egzemplarze wyróżniają się czerwono-czarnymi dodatkami z wyścigowymi akcentami rodem z lat 60-tych, ubiegłego wieku. Oczywiście dział MSO wyposażył samochód w wiele elementów wykonanych z włókna węglowego - zdejmowany dach, przedni splitter czy elementy drzwi. Do tego dochodzą felgi aluminiowe, inspirowane tymi z początków startów McLarena w serii Cam-AM.

REKLAMA

Pomiędzy rokiem 1967, a 1971 McLaren zdominował serię Can-AM wygrywając 5 tytułów mistrzowskich. W standardzie jubileuszowy 650S Spider Can-AM posiada ceramiczny układ hamulcowy z czarnym zaciskami oraz układ wydechowy wykonany z polerowanej stali, zaprojektowany do tego modelu. Sercem auta jest niezmieniony silnik V8 twin-turbo o pojemności 3,8-litra i mocy 650 KM(678 Nm). To daje sprint do setki w czasie 3 sekund i maksymalną prędkość 329 km/h.

MSO oferuje jeden z trzech lakierów nadwozia do wyboru - Mars Red, Papaya Spark lub Onyx Black. McLaren zbuduje 50 egzemplarzy 650S Spider Can-AM. Cena za jeden egzemplarz startuje od 255 850 funtów brytyjskich.

Zobacz również:
REKLAMA