McLaren 650S - w Genewie poznamy następce

W marcu producent super sportowych aut z Woking pokaże światu swój nowy model, który zastąpi McLarena 650S. Auto opracowywane jest pod kodem fabr. P14.

McLaren
McLaren Monocage II

Samochód, który zobaczymy na salonie Genewskim będzie reprezentował drugą generację "super serii". To także pierwszy model z 15, które powstaną w ramach planu biznesowego "Track22" opracowanego w Woking.

REKLAMA

Podgrzewając atmosferę przed targami, McLaren pokazał zdjęcie nowego monocoqueu, tzw. Monocage II, które będzie konstrukcją nośną samochodu. Oczywiście został on wykonany z włókna węglowego. Zastosowanie nowego szkieletu pozwoli obniżyć masę następcy o 18 kg w stosunku do 650S. Producent obiecuje, że nowy model będzie wyróżniał się masą własną 1283 kg.

To jedyne informacje jakie dziś zdradza McLaren. Brytyjczycy nie mówią nic oficjalnie na temat m.in. jednostki napędowej, która trafi do modelu "P14". Bardzo prawdopodobne jednak, że sercem super sportowego auta będzie sprawdzony do tej pory silnik V8. Jednostka napędowa biturbo o pojemności 3,8-litra z pewnością dostarczy ponad 650 KM (moc 650S).

Pierwsze przesłanki wskazują, że nowy model może wyróżniać się mocą aż 720 KM, co również wpłynie na nazwę auta - 720S. Co więcej te same źródła wskazują, że jednostka V8 biturbo dla podniesienia mocy zostanie rozwiercona do 4 litrów.

Auto zostanie oficjalnie odsłonięte podczas dni prasowych genewskich targów, tj. 7 marca 2017. Nieco wcześniej zapewne McLaren udostępni zdjęcia i szczegóły techniczne nowego modelu. A za rok na rynku powinniśmy zobaczyć wersję z otwartym dachem, następce 650S Spider.  

REKLAMA