McLaren 720S Spider MSO

Na targach Poznań Motor Show uwagę zwracał specjalny egzemplarz McLarena 720S Spider, przygotowanego przez specjalistów z MSO.

McLaren 720S Spider MSO - Poznań Motor Show 2019 auto motor i sport
McLaren 720S Spider MSO - Poznań Motor Show 2019, fot. Michał Szymaczek

MSO to akronim od McLaren Special Operations. Inżynierowie i projektanci MSO znani są z opracowywania jeszcze bardziej wyjątkowych i nietuzinkowych wersji supersamochodów brytyjskiej marki. Nie inaczej jest tym razem.

Prezentowany na niedawno zakończonych targach Poznań Motor Show 2019 model specjalny był gwiazdą nie tylko stoiska McLarena, ale i całego salonu. Mowa o McLarenie 720S Spider MSO, który przyciąga wzrok wyjątkowym malowaniem.

Model prezentowany w Poznaniu wyróżnia się nie podrasowanym silnikiem czy dodatkowym pakietem aerodynamicznym, ale jak wspomnieliśmy wyżej – specjalnym kolorem nadwozia, składającym się z trzech odcieni.

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

Niebieskie akcenty znajdujące się w okolicach kół, zderzaków, reflektorów czy lusterek mają odzwierciedlać przepływ powietrza wokół nadwozia McLarena 720S Spider. Lakier ten, nazwany Coriolis, składa się z trzech innych odcieni o nazwach Cerulean Blue, Burton Blue oraz Abyss Black.

Całe nadwozie wykończono natomiast antracytowym lakierem Meteorite Grey, który jest zupełnie nowym kolorem, dostępnym poprzez MSO. I tutaj ciekawostka – malowanie McLarena 720S Spider MSO zajęło specjalistom przeszło 260 godzin, co daje 11 pełnych dni. Dla zobrazowania nakładu pracy dodajmy, że przy założeniu 8-godzinnego dnia pracy oznacza to nieco ponad miesiąc samego lakierowania.

W kabinie McLarena 720S Spider MSO mamy do czynienia z kontynuacją niebieskich akcentów, choć tutaj nie są one tak wyraziste i znaczące. Na fotelach, boczkach drzwi i konsoli środkowej wykorzystano alcantarę w kolorze Burton Blue. Kontrastuje ona z czernią skóry i włókna węglowego.

Zobacz także: Cupra Formentor - rasowy SUV

Całość stoi na efektownych 10-szprychowych obręczach kół, również wykończonych ciemnym kolorem – błyszczącą czernią.

Na koniec napęd. Jak wspomnieliśmy, tutaj nic się nie zmieniło w stosunku do seryjnego modelu. Dla przypomnienia napiszemy więc, że pracuje tu silnik V8 twin turbo o pojemności 4 litrów. Generuje on moc 720 koni mechanicznych i pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w zaledwie 2,9 sekundy.

Auto osiąga maksymalną prędkość 341 km/h przy zamkniętym dachu lub imponujące 325 km/h przy dachu otwartym.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

REKLAMA