McLaren 720S kolejna zapowiedź

Producent aut z Woking już wygląda targów Genewa 2017. Brytyjczycy pokazali kolejny teaser, który zapowiada następce modelu 650S.

Detal, który przedstawia udostępnione zdjęcie zdradza nam kawałek tylnego spojlera. Skrzydło będzie automatycznie dostosowywać się do danej prędkości, a podczas hamowania przy dużych prędkościach ma stanowić aerodynamiczny hamulec. Samochód ma generować o 50% większą siłę docisku niż jego poprzednik McLaren 650S. A z kolei przepływ powietrza chłodzącego będzie o 15% wydajniejszy.

REKLAMA

Na razie McLaren nie zdradza nazwy nowego modelu, który będzie następcą 650S. Samochód budowany jest pod kryptonimem P14. W aucie prawdopodobnie będzie pracował silnik 3.8 V8 biturbo umieszczony centralnie. Spekuluje się, że producent z Woking rozwierci jednostkę napędową do pojemności 4 litrów. Wszystko po to by motor generował maksymalną moc ponad 700 KM. Mówi się o mocy nawet 720 KM. Stąd nazwa - 720S.

Na początku miesiąca McLaren pokazał całkowicie nową konstrukcję nośną, tzw. Monocage II. Zastosowanie nowego monocoque'u z pozwoli zaoszczędzić 18 kg masy. Producent z Woking obiecuje, że samochód ma charakteryzować masa własna 1283 kg.

Nowy McLaren, jest jednym z kilkunastu aut, które w ciągu najbliższych lat wprowadzi na rynek producent z Woking. W sumie będzie to 15 całkowicie nowych modeli. Samochody są częścią dużego planu biznesowego, który McLaren określa jako "Track22".

Nowy model będzie miał swoją premierę na marcowych targach w Genewie, a nieco wcześniej McLaren pokaże zdjęcia auta i zdradzi szczegóły techniczne.

REKLAMA