REKLAMA

McLaren 720S od Carlex Design

Specjaliści z polskiej firmy Carlex Design znów zwrócili na siebie uwagę zagranicznych mediów motoryzacyjnych. Tym razem przeróbkom uległ McLaren 720S.

McLaren 720S Carlex Design
McLaren 720S Carlex Design

- Symbol przekraczania granic, arcydzieło zaawansowanej technologii ubranej w zapierające dech w piersiach nadwozie - taki właśnie jest McLaren 720S. Ten wyjątkowy samochód otrzymał od nas właśnie nowe wnętrze i stylizację zewnętrzną. Praca nad pojazdem była dla nas ekscytująca od początku do końca - pisze o projekcie oficjalna strona Carlex Design Europe.

Trzeba przyznać, że fachowcy z Carlex Design przeszli samych siebie, bo samochód z zewnątrz wygląda niesamowicie agresywnie, ale przy tym przeróbki nie są przesadzone.

REKLAMA

REKLAMA

McLaren 720S Carlex Design
McLaren 720S Carlex Design

Z kolei dość osobliwie wygląda kabina, utrzymana w fioletowym kolorze. Skóra w tym odcieniu znajduje się dosłownie wszędzie - włącznie z kierownicą, fotelami, boczkami drzwi, deską rozdzielczą i podsufitką. Fiolet przełamują nieliczne białe i czarne wstawki oraz gęste przeszycia foteli, tworzące hipnotyzujący wzór.

Jednego nie można za to odmówić temu McLarenowi. Drugiego takiego nie znajdziecie nigdzie indziej, a o to przecież w tuningu chodzi.

REKLAMA

McLaren 720S Carlex Design
McLaren 720S Carlex Design

Wracając do nadwozia, mamy tu efektowne grafiki w kształcie skrzydeł, pasujące idealnie do unoszących się ku górze "skrzydlatych" drzwi modelu 720S.

Zmianom nie uległo natomiast to, co w tym samochodzie budzi prawdziwy dreszcz emocji. Mowa o rasowo brzmiącym silniku V8 twin turbo, który generuje 720 koni mechanicznych mocy i pokaźny moment obrotowy na poziomie 770 niutonometrów. Sprint od 0 do 100 km/h trwa w tym samochodzie niespełna trzy sekundy, a dokładnie 2,9 s.

Cena tak przerobionego McLarena 720S nie została ujawniona.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA