McLaren 720S - oto sportowiec z Woking

Targi w Genewie wystartowały na dobre i McLaren pokazał konkurenta Ferrari 488 GTB oraz Lamborghini Huracan.

McLaren 720S
McLaren 720S

Dzięki zastosowaniu nowej konstrukcji z włókna węglowego, tzw. Monocage II nowy model waży 1283 kg. Samochód ma centralnie umieszczony silnik o pojemności 4 litrów. Jednostka V8 to nowa konstrukcja opracowana przez ludzi z Woking. Silnik biturbo V8 oferuje 720 KM mocy i aż 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowy model osiąga prędkość maksymalną aż 341 km/h, a do 100 km/h auto przyspiesza w czasie 2,9 sekundy. Sprint do 200 km/h jest równie imponujący - 7,8 s. Samochód jest w stanie wyhamować z 200 km/h do 0 w czasie 4,6 s na dystansie 117 m.

W aucie zastosowano aktywny układ zarządzania pracą zawieszenia, tzw. Proactive Control II. Kierowca ma do wyboru trzy tryby pracy układu napędowego - Comfort, Sport oraz Track. McLaren opracował również specjalny program o nazwie Variable Drift Control, który pozwala na łatwą jazdę w kontrolowanym poślizgu.

Z zewnątrz samochód poznamy po podwójnych LED-owych lampach z przodu oraz otwieranych do góry drzwiach. W wnętrzu superuta centrum dowodzenia kierowcy wykończono skórą, alcantarą i włóknem węglowym. Wszystkie najważniejsze parametry 720 kierowca obserwuje na wyświetlaczach. Centralna konsola jest skierowana w stronę kierowcy.

Samochód można zobaczyć na targach Genewa Motor Show, a pierwsze egzemplarze 720S trafią do klientów w maju.

REKLAMA