McLaren 720S - wyciekło zdjęcie przed Genewą

McLaren przez ostatnie miesiące skutecznie ukrywał przed światem model 720S. Cały świat miał go poznać dopiero we wtorek w Genewie, a tymczasem zagraniczny serwis przez przypadek opublikował zdjęcia największego konkurenta Ferrari 488 GTB.

McLaren 720S
McLaren 720S

Kilka godzin temu serwis Bloomberg opublikował przypadkowo zdjęcie, które nie pozostawia wątpliwości. Dzięki temu możemy zobaczyć, jak wygląda najnowsze dziecko ekipy z Woking. Oto McLaren 720S, czyli następca 650S, który zapoczątkował rodzinę Super Series.

Stylistyka nowego modelu jest dużo bardziej agresywna. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych rozwiązań obniżających masę. Cała konstrukcja opiera się na monokoku z włókna węglowego. Drzwi McLarena 720S są unoszone do góry, co z pewnością ułatwi dostęp do kabiny, gdzie zastosowano kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest składana deska rozdzielcza. Kierowca może zminimalizować jej wygląd przy pomocy jednego kliknięcia.

Za plecami pracuje silnik biturbo 4.0 V8 oferujący 720 KM maksymalnej mocy. Nie znamy jeszcze dokładnych danych technicznych, ale można się spodziewać, że inżynierowie wycisnęli trochę więcej niż 678 Nm maksymalnego momentu, który był dostępny w silniku o pojemności 3,8 litra z modelu 650S. Nowy model McLarena rozpędzi się od 0 do 200 km/h w 7,8 sekundy. Przejazd ćwierć mili zajmie mu 10,3 sekundy.

Więcej informacji na temat nowego McLarena 720S poznamy już w przyszłym tygodniu podczas salonu samochodowego w Genewie.

REKLAMA