McLaren 765LT Spider – lekko, szybko, bez dachu

McLaren 765 LT Spider to odkryta wersja pokazanego już wcześniej modelu 765 LT, którego pula została wyprzedana. Podobnie zresztą jest ze Spiderem, mimo ceny na poziomie 2 mln złotych.

McLaren 765LT Spider fot. materiały prasowe
McLaren 765LT Spider

Nowy McLaren 765 LT Spider, który pojawił się na rynku po zeszłorocznym, ale już wyprzedanym modelu 765 „Longtail” coupe, jest najpotężniejszym McLarenem w wersji kabrio. Wprowadza do doświadczenia jazdy McLarenami z rodziny LT jeszcze więcej emocji, bo oprócz wszystkich podstawowych cech „Longtaili”, jak zminimalizowana masa, torowa dynamika jazdy oraz optymalna aerodynamika, Spider ma otwierany dach.

REKLAMA

McLaren 765LT Spiderfot. materiały prasowe
McLaren 765LT Spider

Co więcej, McLaren 765LT Spider posiada wszystkie atuty coupe oraz, jak każdy model LT, spełnia wymóg ekskluzywności, bowiem powstanie jedynie 765 egzemplarzy dostępnych dla klientów z całego świata. Przy czym warto dodać, że ten kosztujący 443 tys. euro, czyli 2 mln złotych model, jest już wyprzedany w ramach puli na rok 2021. A niebawem możliwość jego zamówienia zniknie całkowicie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

McLaren 765 LT Spider – najważniejsze dane

Masa DIN modelu 765LT Spider wynosi zaledwie 1388 kg, przy czym inżynierom udało się zachować charakter coupe w kwestii właściwości aerodynamicznych i dynamicznych, i to bez żadnych kompromisów w konstrukcji samochodu. Jego masa wzrosła jedynie o 49 kg, przede wszystkim przez zastosowanie otwieranego dachu i poruszającego nim mechanizmu. To oznacza, że nowy model jest o 80 kg lżejszy niż 720S Spider i ok. 100 kg lżejszy niż porównywalny konkurent.

McLaren 765LT Spiderfot. materiały prasowe
McLaren 765LT Spider

Otwierany za pomocą elektrycznego mechanizmu sztywny dach Retractable Hard Top (RHT), wykonany z jednego fragmentu karbonu, umożliwia rozpoczęcie jazdy w otwartej kabinie w ciągu zaledwie 11 sekund, przy maksymalnej prędkości 50 km/h, zatem bez konieczności zatrzymania się na drodze.

McLaren 765LT Spiderfot. materiały prasowe
McLaren 765LT Spider

Po otwarciu dachu do wnętrza wdziera się, robiący piorunujące wrażenie, dźwięk poczwórnego tytanowego wydechu, wyprowadzającego spaliny z 4-litrowego, podwójnie doładowanego silnika V8 o mocy 765 KM i momencie obrotowym 800 Nm. Do 100 km/h auto przyspiesza w mniej niż 3 sekundy, a do 200 km/h – dokładnie w 7 sekund.

REKLAMA

REKLAMA

Potężne osiągi i mistrzowskie właściwości dynamiczne nowego Spidera zostały uzyskane przez trzy uzupełniające się czynniki: stabilność struktury MonoCage II-S, jednoelementowy dach Retractable Hard Top oraz determinację inżynierów McLarena do zaprojektowania superlekkiej konstrukcji. Jak każdy LT, nowy Spider został stworzony, by radzić sobie zarówno na torze, jak i na drodze, do czego dzięki składanemu dachowi nadaje się nawet lepiej, niż wersja coupe. Dodajmy, że Spider zachowuje świetną aerodynamikę, opracowaną dla coupe, będącą o 25 proc. większą niż w przypadku McLarena 720S Spider.

Zamówienia na najpotężniejsze kabrio McLarena można składać w salonach McLarena. Cena modelu zaczyna się od 443 000 euro brutto (z VAT i podatkiem akcyzowym), a seria jest ograniczona jedynie do 765 samochodów na cały świat, przy czym sloty produkcyjne na 2021 rok zostały już wyprzedane.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA