McLaren BP23 bardziej zaawansowany niż kiedykolwiek

McLaren przygotowuje trzyosobowy model, który ma być najbardziej wydajnym i zaawansowanym pojazdem w historii marki. 

McLaren BP23
Szkic McLarena BP23

W listopadzie potwierdziły się doniesienia o rozpoczęciu produkcji trzyosobowego hypercara, który miałby kontynuować pewną tradycję. Ta zaczęła się wraz z debiutem legendarnego supersamochodu w latach 90-tych z symbolem F1. Od wielu lat dostrzec można innowacyjne, wręcz futurystyczne produkcje tej marki. Nowy projekt znów oznacza „narodziny” czegoś zupełnie innego w imię technologicznego postępu. Dziś możemy zobaczyć jego pierwszy szkic.

REKLAMA

Brytyjska marka nadal stawia na szybkość, dzięki czemu BP23 będzie najszybszym autem drogowym. Ze wstępnych doniesień wynika, że McLaren wyprodukuje tylko 106 egzemplarzy. Wszystkie już doczekały się swoich nabywców. Pierwsze dostawy przypadną na 2019 rok, a właściciele będą mogli dostosować swój samochód do własnych potrzeb dzięki programowi MSO.  McLaren Special Operations to program indywidualizacji, który pozwala na wykończenie auta zgodnie z najodważniejszymi pomysłami klienta.

BP23 będzie zarazem „najbardziej aerodynamicznym modelem drogowym, kiedykolwiek zbudowanym przez McLarena”. Jego sercem będzie jednostka napędowa stosowana już w 720S, czyli zmodernizowane 4.0 V8.

Na oficjalną prezentację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

REKLAMA