Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

McLaren MP4-12C GT3 – da popalić!

McLaren MP4-12C GT3 McLaren MP4-12C GT3

Z zewnątrz pojazd wyróżnia się sporych rozmiarów spoilerem z tyłu, dyfuzorem, nowymi progami oraz dokładką przedniego zderzaka. Większość tych elementów wykonano z włókna węglowego - wszystko w imię jak najniższej masy, a co za tym idzie lepszych czasów wykręcanych na kolejnych okrążeniach różnorodnych torów.

Do napędu McLarena służy ośmiocylindrowa jednostka o pojemności 3.8-litra, która została przygotowana na potrzeby wyścigów. Producent jak na razie nie podaje dokładnej specyfikacji tej wersji motoru, ale wiadomo, że będzie on współpracował z ultraszybką skrzynią Ricardo obsługiwaną manetkami przy kierownicy.

Ponadto samochód wyposażono w zawieszenie z typowo sportowymi nastawami oraz wzmocnione hamulce. Główny kierowca testowy modelu GT3, Chris Goodwin, mówi, że auto przygotowano ze szczególną dbałością o szczegóły po to, by klienci, którzy się zdecydują na zakup GT3 otrzymywali w pełni dopracowany, gotowy samochód, którym mogą od razu ruszać na tor. Póki co wyścigowe MP4-12C przechodzi cykl testów na torach Europy, ale już w 2012 roku trafi do pierwszych klientów.

Patryk Rudnicki
 

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    McLaren MP4-12C doczekał się torowego wydania. Oto garść informacji o nowym ścigancie...
    auto motor i sport, 2011-03-15 08:11:28
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij