McLaren P1 GTR - dla Jamesa Hunta

40 lat temu James Hunt w McLarenie zdobył swój jedyny tytuł mistrzowski w Formule 1. Zespół z siedzibą w Woking chce uczcić to wydarzenie w Goodwood przedstawiając model P1 GTR w bardzo wymownym malowaniu.

McLaren
McLaren P1 GTR

Dominujący czarny kolor oraz czerwone, żółte i niebieskie pasy nawiązują do barw hełmu legendarnego Jamesa Hunta. McLaren P1 GTR w jubileuszowym malowaniu będzie można oglądać na Festiwalu Prędkości w Goodwood w dniach 23-26 czerwca. Za kierownicą auta zasiądzie Bruno Senna, były kierowca F1 i siostrzeniec trzykrotnego mistrza świata Ayrtona Senny.

W Goodwood pojawi się jeszcze jeden egzemplarz P1 GTR. Będzie to samochód zmodyfikowany przez firmę Lanzante, która dostosowała wyścigowy model do homologacji drogowej. Lanzante w 1995 roku współpracując z zespołem z Woking wystawiła McLarena F1 GTR w 24 h Le Mans wygrywając wyścig. Za kierownicą P1 GTR w Goodwood zasiądzie Kenny Bräck, kierowca testowy McLarena i zwycięzca wyścigu Indy 500 z 1999 roku.

Kenny Bräck spróbuje pobić rekord toru w klasie samochodów dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych. Obecny rekord ustanowił w 2014 roku Jann Mardenborough za kierownicą Nissana GT-R Nismo i wynosi 49,27 sekund.

REKLAMA