McLaren P1 GTR - w barwach bolidu Formuły 1

Zespół wyścigowy McLaren-Honda od kilku sezonów, delikatnie mówiąc, nie ma szczęścia w rywalizacji. Do tej pory ich kierowcy nie zdominowali żadnego wyścigu, a po silniki Hondy nie ustawiają się kolejki chętnych. Dlaczego więc McLarena P1 GTR pomalowano w barwy zespołu?

To dosyć dziwne, że producent samochodów pokazuje specjalną wersję swojego auta, nawiązującą do zespołu wyścigowego, który odnosi same porażki - zazwyczaj takie akcje organizowane są po spektakularnych triumfach, ale tych w zespole McLaren-Honda od lat brak. Może to na zachętę dla zespołu? W każdym razie wyczynowy McLaren P1 GTR, czyli auto stricte torowe, nieposiadające homologacji drogowej, w barwach bolidu Formuły 1 wygląda świetnie!

Ktoś w McLarenie stwierdził, że trzeba oddać wyczynowy samochód wyścigowy do specjalistów z MSO, czyli McLaren Special Operations. To dział marki, który zajmuje się budowanie samochodów na zamówienie i dopieszczaniem potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Wszystkie zmiany to tak naprawdę kosmetyka. Dodano szaro-pomarańczowe oklejenie, aby samochód wyglądał jak kopia bolidu McLaren-Honda MP4/31. W dodatku oklejenie z boku samochodu idealnie podkreśliło wszystkie załamania i wcięcia sylwetki zgrabnego P1.

Przypominamy, że McLaren P1 GTR to nie byle zabawka. Tak naprawdę, samochód ten jest mocniejszy niż bolid McLaren-Honda MP4/31! Dzięki hybrydowemu układowi napędowemu (3.9 V6 TwinTurbo + silnik elektryczny) samochód generuje 1000 KM! Dzięki temu jest w stanie przyspieszyć do setki w mniej niż 2,8 sekundy. Na prostej może i ma szanse z autem GP, ale w zakrętach nawet tak poważny wyczynowy samochód jak P1 GTR, nawet z tak wyścigowym malowaniem, z bolidem Formuły 1 nie ma żadnych szans!

REKLAMA