McLaren P1 - najdroższy egzemplarz w historii

Podczas konkursu Amelia Island Concours d'Elegance zlicytowano wyjątkowego McLarena P1, który został oficjalnie najdroższym egzemplarzem tego modelu.

McLaren P1 na aukcji Amelia Island Concours d'Elegance
McLaren P1 na aukcji Amelia Island Concours d'Elegance

Amelia Island Concours d'Elegance to jeden z najważniejszych konkursów dla drogich i zabytkowych samochodów. Podczas tegorocznej imprezy zlicytowano kilka wyjątkowych modeli, wśród których był także McLaren P1. Egzemplarz tego 900-konnego hipersamochodu hybrydowego został sprzedany za 2,39 miliona dolarów, co daje równowartość 9,7 miliona złotych.

McLaren P1 został więc najdrożej sprzedanym egzemplarzem tego modelu na świecie i czwartym najdrożej sprzedamy samochodem tego weekendu. Jakie modele osiągnęły wyższą wartość? To Ferrari F50, którego pierwszym właścicielem był sam Mike Tyson, ultrarzadkie Porsche, a także wyjątkowy Bugatti, za którego zapłacono 7 milionów dolarów...

Co wyróżnia ten egzemplarz McLarena P1? Przede wszystkim limitowana produkcja tego modelu - już dawno temu wszystkie 375 sztuk zostało sprzedanych. Dlatego też fani marki nie mają już możliwości kupienia tego modelu i jedyną szansą na jego nabycie jest właśnie zakup samochodu "z drugiej ręki". Przypomnijmy tylko, że jako nowy McLaren P1 kosztował około 1,2 mln dolarów...

Samochód miał dotąd jedynego właściciela, który zamówił ten model w lakierze "Profesor 2 Blue" i spersonalizował wygląd dodają czerwone detale i nietypowy wzór obręczy kół. W dodatku jest to jeden z jedynie dwóch egzemplarzy McLarena P1 wyposażonych w specjalne fotele kształtem przypominające te z legendarnego Ferrari 365 GTB/4 Daytona.

Samochód na aukcji Gooding & Company, która odbyła się w ramach konkursu Amelia Island Concours d'Elegance osiągnął wartość, jak wspomnieliśmy, 2,39 miliona dolarów.

REKLAMA
REKLAMA