REKLAMA

McLaren Senna w zestawie Lego

Samochodowe zestawy Lego nigdy nam się nie znudzą. Teraz do gry wchodzi McLaren Senna.

McLaren Senna z klocków Lego Materiały prasowe
McLaren Senna z klocków Lego

Klocki Lego to zabawka na całe życie. Duńska firma nie zapomina przy tym o fanach motoryzacji, serwując im co chwilę kolejne licencjonowane zestawy. Co ważne, rozpiętość cenowa jest przy tym ogromna – od kilkudziesięciu złotych do 1700 złotych.

REKLAMA

No właśnie. Nie tak dawno pisaliśmy o zestawie Lego Technic zawierającym ogromny, bo przeszło półmetrowej długości model Bugatti Chiron. Ten wyceniony został na 1700 złotych w oficjalnym sklepie Lego, choć w innych miejscach kupić go już można nawet za około 1200 złotych.

Ostatnim modelem Lego Technic, o którym pisaliśmy, był Chevrolet Corvette ZR1 za jedyne 190 złotych. Wcześniej pojawił się również Aston Martin DB5 Jamesa Bonda z serii Lego Creator, wyceniony na 700 złotych.

REKLAMA

REKLAMA

McLaren Senna z klocków Lego Materiały prasowe
McLaren Senna z klocków Lego

Teraz w ofercie Lego z serii Speed Champions pojawił się hipersamochód McLaren Senna. W polskim sklepie Lego jego cena ustalona została na 70 złotych – swoją drogą, to aż 50 tys. razy mniej, niż cena oryginalnego McLarena Senny. Jak można się spodziewać, auto nie jest ani ogromne, ani też nie poraża dokładnością odwzorowania oryginału. Ale nie to jest w tym przypadku istotne.

Składający się z 219 elementów pojazd ma po złożeniu 15 centymetrów długości. Jego kolor odpowiada barwie Victory Grey McLarena Senny, która idealnie kontrastuje z pomarańczowymi elementami.

Co istotne, w zestawie otrzymujemy nie tylko samochód, ale dodatkowo również kierowcę w uniformie z logo McLarena i kaskiem oraz kluczem francuskim, zestaw wymiennych felg oraz tunel aerodynamiczny z obracającym się wiatrakiem.

REKLAMA

McLaren Senna z klocków Lego Materiały prasowe
McLaren Senna z klocków Lego

McLaren Senna ma również kabinę z miejscem dla minifigurki, zdejmowaną przednią szybę, przez którą można posadzić kierowcę w fotelu, koła z gumowymi oponami i wspomnianymi wymiennymi felgami, charakterystyczny spojler z tyłu i inne detale odwzorowujące oryginał. Do tego zdobią go przezroczyste klocki przedstawiające światełka oraz naklejki z logo McLaren i Senna.

McLaren Senna po zmontowaniu ma ok. 4 cm wysokości, 15 cm długości i 5 cm szerokości. Tunel aerodynamiczny ma z kolei ok. 5 cm wysokości, 6 cm szerokości i 4 cm głębokości.

Jak wspomnieliśmy, w oficjalnym sklepie Lego zestaw kosztuje 70 złotych, natomiast w innych sklepach z zabawkami znaleźć go można za nieco ponad 50 złotych. Udanej zabawy!

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA