McLaren celuje w bardzo specjalne projekty

Producent z Woking planuje rocznie budować po 3 samochody na specjalne zamówienie. Zasada jest prosta - każdorazowo będzie to aut wyprodukowane w limitowanej ilości egzemplarzy.

McLaren
McLaren P1 by MSO

W 2019 roku na rynku pojawi się auto spod szyldu McLarena, które nosi tajemniczy pseudonim BP23. Pojazd ten zostanie zbudowany przez MSO, McLaren Special Operations, czyli dział projektów specjalnych. I co ciekawe będzie to jedno z wielu takich aut.

REKLAMA

Bardzo ciekawą opinie wyraził na ten temat Ansar Ali, szef MSO. Stwierdził on w wywiadzie, że jego firma chce dać klientom możliwość uczestniczenia w procesie projektowania i budowania samochodu. Ali zaznaczył także, że jego dział jest gotowy by jeden egzemplarz specjalnego McLaren budować w 18 miesięcy. 

Mimo wszystko McLaren nadal będzie budował "wielkoseryjne" samochody. Jednak projekty specjalne mają być swego rodzaju poligonem doświadczalnym dla działu R&D.

McLaren BP23 powstanie na tych samych zasadach, na których zbudowano jedyny w swoim rodzaju model X-1. Ten pojazd powstał w oparciu o McLarena 12C, który został pokazany w 2012 roku.

Producent aut z Woking zbuduje tylko 106 egzemplarzy BP23. To taka sama liczba aut, jak w przypadku legendarnego F1. I co nie powinno dziwić, wszystkie sztuki już zostały zarezerwowane. Według niepotwierdzonych informacji BP23 ma zasilać układ hybrydowy z 4-litrowym silnikiem biturbo o mocy nawet 900 KM. Maksymalna prędkość pojazdu może wynieść nawet 321 km/h.

BP23 tak jak i F1 będzie miał trzyosobową kabinę z centralnie umieszczonym fotelem kierowcy. Ma to być najmocniejszy i najbardziej wydajny pod względem aerodynamiki samochód McLarena w historii.

REKLAMA