McLaren zapowiada następce F1

Nowy model McLarena będzie inspirowany legendarnym modelem F1. Ma pojawić się w 2019 roku a wszystkie 106 egzemplarzy zostało już zarezerwowanych.

McLaren B23
Zapowiedź następcy McLarena F1

W 1992 roku, McLaren zaprezentował model F1, który wprowadził supersamochody na nowy poziom. Do 2005 roku był najszybszym samochodem świata i obiektem marzeń wielu fanów motoryzacji. Teraz Brytyjska marka zapowiada nowy model, który będzie wzorowany na swoim legendarnym przodku.

REKLAMA

BP23 - pod takim oznaczeniem powstaje ten model, ma wprowadzić nowy rodzaj hiper-GT. Co kryje się pod tą nazwą? Pojazd łączący osiągi hiperaut z wygodą samochodów GT. Będzie miał on trzy miejsca w układzie znanym z modelu F1. Środkowe zarezerwowane dla kierowcy i pozostałe dwa dla pasażerów umieszczone po bokach. Według McLarena będzie to auto zaprojektowane na dalekie podróże i nadające się do codziennego użytkowania.

Sercem tego hiper-GT będzie V8 twin-turbo, które dodatkowo otrzyma wsparcie od silnika elektrycznego. Producent nie ujawnia jeszcze dokładnych danych technicznych dotyczących samochodu. Wiadomo jednak, że cała karoseria będzie wykonana z włókna węglowego. Drzwi otwierające się razem z fragmentami dachu będą miały zamontowany napęd elektryczny.

Nowy model McLarena pojawi się w 2019 roku. Podobnie jak w przypadku F1- z fabryki wyjedzie 106 egzemplarzy, niestety wszystkie z nich zostały już sprzedane.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA