McLaren zbuduje super auto dla BMW

To dość zastanawiające rewelacje. BMW już raz współpracowało z McLarenem. To właśnie silnik V12 z Bawarii napędza legendarnego McLarena F1.

BMW M1
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Gdy McLaren pracował nad swoim pierwszym, drogowym samochodem pojawił się problem z jednostką napędową. W czasie prac nad modelem F1 producent z Woking współpracował na torze z Hondą, która dostarczała jednostki napędowe do bolidów. Naturalnym krokiem było zwrócenie się do Japończyków o pomoc w opracowaniu motoru dla drogowego F1. Niestety Honda nie była w stanie przygotować takiego silnika i McLaren musiał szukać innego dostawcy. I tak narodziła się współpraca z BMW, które to przygotowało silnik V12.

Teraz to BMW ma szukać pomocy w Woking. Według brytyjskiego Car Magazine Niemcy już od stycznia prowadzą rozmowy z McLarenem na temat super auta z silnikiem V8. Brytyjczycy mieliby opracować i zbudować samochód z centralnie umieszczoną jednostką V8. Oczywiście wszystko pod okiem BMW. Nowy model z Bawarii po raz pierwszy miałby być pokazany na targach Frankfurt 2017 i trafić do sprzedaży w 2019 roku.

Zobacz również:
REKLAMA