Mecedes-Maybach S650 Cabriolet – premiera w Los Angeles

Producent luksusowych limuzyn rozszerza swoją gamę modelową. Mercedes-Maybach zaprezentuje już za kilka dni w Los Angeles nowy model. Będzie to najbardziej luksusowy kabriolet dostępny na rynku.

Mercedes Maybach S650 Cabriolet Daimler
Mercedes Maybach S650 Cabriolet
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 445 000 PLN
Dostępne nadwozia: sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Do tej pory jedynym modelem oferowanym przez Mercedesa-Maybacha była limuzyna bazująca na Klasie S. Już jutro niemiecki producent pokaże w USA kolejną wersję. Będzie to dwudrzwiowy model ze składanym dachem.

Producent nie ujawnia zbyt wiele na temat nowego samochodu, ale w sieci pojawiły się już pierwsze zdjęcia, a także film promocyjny. Na pewno nowy kabriolet podniesie wysoko poprzeczkę w segmencie luksusowych kabrioletów. Od standardowej wersji produkowanej przez Mercedesa auto będzie się odróżniać bogatszym wyposażeniem oraz wysoką dbałością o szczegóły.

Oprócz tego, że będzie to jeden z najdroższych (o ile nie najdroższy) kabrioletów dostępnych na rynku, to na dodatek będzie też jednym z najszybszych. Mercedes-Maybach S650 Cabriolet ma pod maską silnik V12 o pojemności sześciu litrów. Jednostka wspomagana turbodoładowaniem rozwinie co najmniej 630 KM maksymalnej mocy oraz 1000 Nm.

Takimi parametrami legitymuje się model S65 AMG Cabriolet. W wersji ze znaczkiem Maybacha może być trochę mocniejszy i na pewno dużo droższy. Możemy się spodziewać ceny powyżej miliona złotych.

Niemiecki koncern zamierza wyprodukować na początek zaledwie 300 egzemplarzy. Jeżeli znajdą się chętni, to nakład zostanie zwiększony. Jednak nie ma co liczyć na masową produkcję, ponieważ samochód ma być przede wszystkim ekskluzywny i niszowy.

Zobacz także:
REKLAMA