Mega ekstremalna Astra

Opel przygotował wyścigowy wariant Astry OPC. Ciekawostką jest fakt, że powstanie krótka seria, którą będzie można się poruszać po drogach publicznych, a i wstydu nie będzie po wjechaniu na tor wyścigowy.

Opel Astra OPC Extreme
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Dwanaście lat temu Opel przedstawił światu Astrę OPC X-treme. Jednak wówczas zabrakło kolejnego kroku i skończyło się tylko na modelu koncepcyjnym. Dziś niemiecka marka zamierza być bardziej odważna. Powstanie seria limitowana Opla Astry OPC Extreme, której właściciele będą mogli się poruszać także i po zwykłych drogach.

Auto powstało na bazie wyścigowej Astry OPC Cup z wyścigu Nürburgring Endurance Championship (VLN). Do jego budowy wykorzystano m.in. komponenty karbonowe, dzięki czemu obniżono masę auta w porównaniu do Astry OPC. Wyposażenie wariantu Extreme obejmuje m.in. zintegrowaną ramę bezpieczeństwa, fotele kubełkowe i sześciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Astra OPC Extreme zostanie pokazana po raz pierwszy już za nieco ponad miesiąc, podczas wystawy samochodowej w Genewie. Wówczas też poznamy dane techniczne tej wersji.

Zobacz także:
REKLAMA