Megacity Vehicle, czyli elektryczne BMW

BMW, Megacity, elektryczny
BMW Megacity
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

BMW Megacity Vehicle (MCV) może stać się jednym z najbardziej innowacyjnych pojazdów na rynku. Wszystko dzięki odważnej stylistyce oraz użytym materiałom. Potwierdzono informację dotyczącą struktury auta, która zbudowana będzie z włókna węglowego, tak samo jak jego panele nadwozia. Byłaby to zupełna nowość w samochodzie tego typu, gdyż jak do tej pory materiał ten stosowany był wyłącznie w supersamochodach oraz autach wyścigowych typu McLaren F1.

MCV stylizowany będzie na dwudrzwiowe coupe, dedykowane mieszkańcom dużych miast. W bryle nadwozia o przybliżonej długości 4 metrów, pomieści cztery osoby. Drzwi otwierane będą "pod wiatr", co ułatwić ma zajmowanie miejsc.

Pojazd wyposażony zostanie w silnik elektryczny o mocy 152 KM, zasilany 35 kWh akumulatorem litowo-jonowym, a napędzana będzie oś tylna. Według inżynierów z BMW, jego minimalny zasięg oscylował będzie w granicach 160 km. Maksymalna prędkość, z jaką będzie mógł się poruszać, to 153 km/h. Ta może jednak zostać ograniczona jedynie do 93 km/h z racji miejskiego przeznaczenia auta oraz w celu maksymalizacji jego wydajności.

Rozpoczęcie sprzedaży BMW Megacity Vehicle zapowiedziano na rok 2013

Niemiecki koncern planuje w późniejszym etapie wprowadzenie dodatkowych wariantów Megacity, takich jak: Intracity Vehicle (ICV), czyli skróconej wersji 2-osobowej w 2015 roku oraz Urban Commuter Vehicle (UCV), 4-drzwiowej wersji dla pięciu osób, ze zwiększonym rozstawem osi w roku 2017.

REKLAMA