Megane RS – przyprawiony na ostro

Renault Megane RS
Renault Megane RS
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Najważniejsze jest serce. W przypadku Megane RS ma ono 2 litry pojemności skokowej, cztery cylindry, 16 zaworów i turbosprężarkę typu Twin Scroll. Maksymalna moc jednostki napędowej ostrego kompakta spod znaku Renault to 250 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy to zaś 340 Nm, osiągane przy 3000 obr/min.

Ważniejszy jest jednak fakt, że 80% momentu obrotowego kierowca ma do dyspozycji już przy 1900 obr/min. Podobno silnik RS-a bardzo szybko zabiera się do swojej pracy i świetnie odpowiada na każdą komendę wykonaną prawą stopą. Seryjnie współpracuje z nim sześciostopniowa przekładnia mechaniczna.

Auto dostępne jest z dwoma rodzajami zawieszeń do wyboru - sport lub jeszcze bardziej wyczynowym, określanym jako cup. Specjaliści z Renault zmienili także sposób działania elektrycznego wspomagania układu kierowniczego i zastosowali w pełni wyłączalny układ kontroli trakcji.

Na zewnątrz auto poznamy m.in. po centralnie umieszczonym wydechu, diodach LED w przednim zderzaku oraz 18-calowych felgach aluminiowych.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA