Mercedes-AMG A45 po faceliftingu nadjeżdża!

W Stuttgarcie przeprowadzają aktualnie kilka faceliftingów w swojej gamie modelowej. Odświeżony Mercedes-Benz klasy A przechodzi przedprodukcyjne testy razem ze swoją hardcorową wersją – A45 AMG. 

fot. autoblog.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 99 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes przeprowadza u siebie tyle zmian i wprowadza tyle nowości, że doprawdy trudno za nim nadążyć. Jednocześnie z odświeżoną A-klasą niemieccy konstruktorzy pracują nad innymi modelami, o czym mogliśmy Was już poinformować. Wraz z premium-hatchbackiem, który zadebiutuje na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, swoją premierę odbędzie również jego wściekła wersja A45 AMG. Już dziś dociekliwi fotografowie „ustrzelili” zakamuflowaną A-klasę AMG przechodzącą przedprodukcyjne testy.

REKLAMA

Nie ma co się oszukiwać. Rewolucji nie będzie, a przynajmniej w wyglądzie zewnętrznym. Nie ma też chyba specjalnej potrzeby przeprowadzania wielkich zmian patrząc na popularność niemieckiego hatchbacka na naszych drogach. Podobnie jak w spokojniejszych wersjach A-klasy zmianom zostaną poddane jedynie przód i tył pojazdu. Odświeżone światła, przeprojektowane zderzaki i… w zasadzie koniec. Tyle tylko, że w wersji AMG zadbano o to, by składniki tego hot-hatcha były jak najbardziej hot. I nie chodzi tylko o rozdmuchane wloty powietrza, duże alufelgi czy pięknie brzmiący wydech. Jak to w „produktach” z Affalterbach bywa, liczy się serducho.

fot. autoblog.com
   

Tutaj jednak też próżno szukać zmian. Z niemal 100% pewnością możemy powiedzieć, że po faceliftingu hot-hatcha z gwiazdą na masce nadal będzie napędzał ten sam 2-litorwy motor z turbo. To, co może się zmienić, to jego moc, ale bez obaw. W tym wypadku może jedynie wzrosnąć, tak, by móc nawiązać walkę ze świeżutkim Audi RS3 i nadchodzącym Golfem R400.

Zgodnie ze zmianą nomenklatury aut z gwiazdą na masce, zarówno wściekłego hatchbacka jak i inne modele po wizycie u speców AMG będziemy mianować odrobinę inaczej: Mercedes-AMG A45. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA