Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Mercedes-AMG C63 Coupe - przyłapany na testach

Czasami mamy wrażenie, że cokolwiek do czego przyczepi się znaczek "AMG" staję się fajniejsze. W Affalterbach chyba też to wiedzą, więc na warsztat wzięli kolejny model -  Mercedesa C-klasę Coupe. 

fot. autoguide.com

W ostatnim czasie dużo słychać o kolejnych nowościach przygotowywanych przez Mercedesa. Informowaliśmy Was już o przyłapanej na testach C-klasie w nadwoziu coupe oraz jej pozbawionej dachu wersji, czyli C-klasie cabrio. Naturalną koleją rzeczy dla tych aut z gwiazdą na masce jest wysłanie ich do Affalterbach, gdzie zostaną ozdobione naszymi ulubionymi emblematami „AMG”.

Właśnie tam przyłapano przechodzącego przedprodukcyjne testy Mercedesa-AMG C63 Coupe, którego głównymi rywalami są Lexus RC-F, BMW M4 i Audi RS5. Skąd wiadomo, że to nie zwykła C-klasa, albo jakaś jej eco-hybrydowa wersja? Możecie albo zaufać naszej intuicji, albo dobrze przyjrzeć się autu i dostrzec zdecydowanie powiększone wloty powietrza w przednim zderzaku, obniżone zawieszenie, poszerzone nadkola czy też niepozostawiające złudzeń cztery końcówki układu wydechowego.

fot. autoguide.com fot. autoguide.com
   

Poza wspomnianymi stylistycznymi zmianami wprowadzonymi przy okazji kuracji u speców z AMG, całe nadwozie, tak samo jak słabsze wersje C-klasy Coupe, będzie mieszanką dwóch modeli: C-klasy sedan oraz S-klasy Coupe.

No dobrze, a co będzie pod maską? Nie będzie niespodzianki, bo trafi tutaj 4-litrowe V8 z dwiema turbinami znane już z C-klasy sedan i wagon. „Serducho” rozwijające w standardowej wersji 475 KM i 650 Nm będzie oferowane również w wersji S, która zapewni kierowcy 510 KM i 700 Nm. 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Wiemy już, że kolejne wersje nadwoziowe klasy C są w przygotowaniu. Teraz wiemy też, że również one dostaną emblemat „AMG”.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Mercedes-AMG-C63-Coupe-przylapany-na-testach,19556,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-04-22 10:09:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij