Mercedes-AMG C63 Kombi od Posaidona

Posejdon był bogiem mórz i oceanów. Mercedes-AMG C63 od Posaidona też jest boski, ale na asfalcie. Firma wzmocniła niemieckie kombi do niebotycznych 700 KM! Ale to nie koniec modyfikacji.

Mercedes-AMG C63 Kombi Posaidon
fot. Posaidon
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 170 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Najważniejsze zmiany zaszły pod maską. Tam 4-litrowy motor V8 bi-turbo wyposażono w nowe turbosprężarki i zmieniono sterownik silnika. Pojawił się też sportowy układ wydechowy, który "jest połączony bezpośrednio do turbosprężarek i zawiera katalizator zapożyczony z motorsportu."

REKLAMA

Dzięki tym modyfikacjom osiągnięto moc aż 700 KM i astronomiczne 890 Nm. Seryjny C63 AMG S z mocą 510 KM wygląda przy tym jak niewinne autko miejskie. Na szczęście jest tutaj napęd 4MATIC, co oznacza, że cała ta boska moc nie idzie na marne.

Dowodem tego są wartości przyspieszenia 0-100 km/h, które wynoszą 3,4 s. Po zdjęciu elektronicznego kagańca prędkość maksymalna może wynieść nawet 343 km/h. To osiągi godne Ferrari F12 czy Porsche 911 Turbo. Dodatkowym autem jest przestrzeń C Klasy i praktyczność nadwozia kombi.

Cena pakietu od Posaidona jest nieznana, ale zapewne nie będzie niska. Podobna firma wzięła na warsztat zwykłą wersję Klasy C i tam przeróbka kosztowała sporo. Tutaj możemy zakładać kwotę nawet 100 tys. zł.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA