Mercedes-AMG E 43 w służbie policji

Są takie powody, które sprawiają, że zazdrościmy pracy w policji. Oto jeden z nich radiowóz E43 od AMG.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 196 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Guradian V2 - taki przydomek dostał najnowszy funkcjonariusz australijskiej policji, Mercedes-AMG E 43. To prezent lokalnego importera dla tamtejszej policji. I co ciekawe jest to drugi radiowóz sygnowany przez AMG. W szeregach dzielnie radzi sobie GLE 63 S.

REKLAMA

E 43, które właśnie trafiło do australijskiej policji ma benzynowy silnik V6 biturbo o pojemności 3 litrów i mocy 401 KM. Maksymalny moment obrotowy to aż 520 Nm. Siła napędowa trafia na cztery koła (układ 4Matic) za pośrednictwem 9-stopniowej przekładni automatycznej. Według danych producenta auto osiąga 100 km/h w czasie 4,6 sekundy, a maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Nowy radiowóz australijskiej policji będzie strzegł prawa patrolując lokalne autostrady, a w najbliższy weekend pojawi się na obiekcie Albert Park, gdzie rozegrany zostanie inauguracyjny wyścig nowego sezonu Formuły 1.

Policja stanu Victoria obecne sprawdza możliwości zastąpienie wysłużonych radiowozów jak Holden Commodore SS i Facon XR6 Turbo. E 43 ma być jedną z alternatyw dla tych modeli.

Zobacz także:
REKLAMA