Mercedes-AMG E63 już w kamuflażu

Niemcy jeszcze nie pokazali podstawowej wersji swojej limuzyny, a już testują jej najmocniejsze wcielenie. Mercedes-AMG E63 już przechodzi przedprodukcyjne testy pod przykryciem kamuflażu. 

fot. caradvice.com.au
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 186 600 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Standardowa, jakby powiedzieli złośliwi – emerycka, wersja nowej E-klasy już wiele razy dała się przyłapać ciekawskim fotografom. Możemy więc przypuszczać, że prace nad rywalem BMW serii 5 są już mocno zaawansowane, co w sumie nie powinno dziwić bo jego premiera ma odbyć się już w przyszłym roku. Pomimo natłoku prac w Mercedesie, inżynierowie przeprowadzają już testy mocarnej wersji E-klasy – E63 AMG.

REKLAMA
fot. caradvice.com.au
fot. caradvice.com.au
   

To, co widać zarówno po przyłapanych egzemplarzach nowej E-klasy, jak i po całej gamie Mercedesa, to nowe okrąglejsze kształty nadwozia. Sedan pożegna się z kanciastymi liniami, które były charakterystyczne dla jeszcze dostępnego modelu. Możemy więc ukrócić dywagacje na temat stylistyki do prostego stwierdzenia, że nowa E-klasa będzie łudząco podobna do C i S klasy, a wielkością trafiała dokładnie między te dwa modele.

Silnik, podobnie jak stylistyka auta jest nam w jakiś sposób znany. Pod maskę najnowszego wcielenia E63 AMG trafi 4-litrowe V8, które wyśmienicie sprawdza się już w modelu AMG GT oraz C63 AMG. Choć żadne dokładniejsze parametry tej jednostki nie są nam jeszcze znane, to bardzo prawdopodobne jest, że inżynierowie będą starali się przebić 525 KM generowanych przez 5,5-litrowe V8 a aktualnej generacji.

Tak samo jak wersje z rozsądnymi czterocylindrowcami, również ta napędzana grzmiącą V-ósmeką zbudowana zostanie na wydłużonej platformie MDA, z której korzystają aktualnie także Mercedes klasy C oraz świeżutki GLC. Dzięki szerokiemu zastosowaniu aluminium oraz stali o zwiększonej wytrzymałości nowa E-klasa powinna zrzucić kilka zbędnych kilogramów, co pozytywnie przełoży się na osiągi oraz ekonomię jazdy. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA