Mercedes-AMG F1 – tak może wyglądać drogowe hiperauto

Mercedes zapowiedział, że zbuduje hiperauto, które będzie bezpośrednim rywalem niesamowitych samochodów jak Porsche 918 Spyder. A my wiemy, jak może wyglądać.

Mercedes-AMG hiperauto
Hiperauto Mercedesa od Schulte Design

Prace nad hiperautem już trwają, a światło dzienne pojazd ma ujrzeć już w przyszłym roku. Wtedy to przypadają 50. urodziny marki AMG. Pod skorupą nadwozia nowy samochód od Mercedesa będzie skrywał technologię z Formuły 1.

Nikgo zapewne nie powinno dziwić, że topowe auto sprotwe sygnowane przez AMG będzie miało hybrydowy napęd. Z takich rozwiązań korzysta konkurencja w LaFerrari i 918 Spyder. Najciekawsze jednak jest to, że do Mercedesa-AMG przeszczepiony zostanie silnik 1.6 turbo z bolidu F1 W07 Hybrid.

Oczywiście jednostka V6 zostanie dostosowana do samochodu drogowego. Motor zastosowany w bolidzie F1 „kręci” się do 15 tys. obr./min. Na pewno Mercedes znacznie ograniczy ilość obrotów w produkcyjnej jednostce. Co więcej, już w Paryżu Dr Thomas Weber, szef działu badawczo-rozwojowego ogłosił, że hybrydowy układ napędowy dostarczy nawet 1000 KM mocy.

Do drogowego hiperauta ma zostać przeszczepiony układ odzyskiwania energii kinetycznej (KERS). Auto prawdopodobnie będzie osiągać 100 km/h w czasie blisko 2,5 sekundy, a maksymalna prędkość powinna przekroczyć 360 km/h.

Jako jedyni w Polsce prezentujemy nieoficjalne zdjęcia hiperauta Mercedesa. Przód nawiązuje do koncepcyjnego modelu AMG Vision Gran Turismo, który trafił do gry GT6. Wąskie reflektory wkomponowano w ogromne nadkola. Przysadzisty przód i bardzo wąska osłona chłodnicy wyglądają świetnie. Ogromne koła mogą być mocowane za pomocą centralnej śruby, co widać na zdjęciu.

Z tyłu widać wąskie lampy z diodami LED, inspirowane tym z AMG GT oraz nabrzmiałe nadkola i delikatny spojler. Prawdopodobnie nie zabraknie aktywnych elementów, które w zależności od prędkości będą sterować strugą powietrza opływającą samochód.

Hiperauto od Mercedesa na pewno będzie limitowanym modelem. Sam szef AMG, Tobias Moers miał potwierdzić, że powstanie jedynie nieco ponad 300 egzemplarzy tego auta. Naszym zdaniem niemiecki producent pokaże zapowiadany model na przyszłorocznych targach we Frankfurcie.

REKLAMA