Mercedes-AMG GLB 35

Specjaliści z AMG nie zwalniają tempa i prezentują kolejny podrasowany model Mercedesa. Tym razem jest to Mercedes-AMG GLB 35.

Mercedes-AMG GLB 35 Materiały prasowe
Mercedes-AMG GLB 35

Niedawno poznaliśmy polski cennik Mercedesa GLB, a teraz do gry wchodzi wzmocniony wariant, sygnowany przez AMG. Mowa o GLB 35 z mocnym czterocylindrowym silnikiem.

Mercedes-AMG GLB 35 – silnik i napęd

Do napędu rasowej odmiany rodzinnego, siedmioosobowego SUV-a, służy turbodoładowany 2,0-litrowy silnik czterocylindrowy. Generuje on spory zapas mocy, bo aż 306 koni mechanicznych, dostępnych między 5800 a 6100 obr./min. Z kolei maksymalny moment obrotowy sięga wartości 400 Nm w zakresie 3000-4000 obr./min.

Siły napędowe przenoszone są na cztery koła przy pomocy zaawansowanego systemu AMG Performance 4MATIC, za pośrednictwem ośmiostopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej. Wysoki poziom trakcji pozwala katapultować GLB 35 od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 5,2 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 250 km/h.

Zobacz także: wszystkie samochody Ferdynanda Piecha

Mercedes-AMG GLB 35 Materiały prasowe
Mercedes-AMG GLB 35

Mercedes-AMG GLB 35 – zawieszenie i hamulce

Zawieszenie AMG zostało dostosowane do wysokich prędkości w zakrętach i możliwie małej skłonności do przechyłów, pozwalając w pełni wykorzystać potencjał GLB 35. Całkowite przeprojektowanie wszystkich elementów prowadzących koła, takich jak zwrotnice i wahacze poprzeczne przedniej osi, a także specjalna rama pomocnicza oraz piasty tylnych kół, pomagają uzyskać bardziej bezpośrednie prowadzenie.

Na życzenie dostępne jest adaptacyjne zawieszenie AMG RIDE CONTROL z trzema trybami pracy amortyzatorów.

Jeśli chodzi o układ hamulcowy, wysokowydajny system opracowany przez AMG, ze srebrnymi przednimi zaciskami i czarnym napisem AMG, jest godnym odpowiednikiem mocnego układu napędowego.

Układ wyróżnia się dużą odpornością na zmęczenie, nawet pod dużym obciążeniem. To efekt m.in. zastosowania dużych tarcz hamulcowych – wszystkie są wewnętrznie wentylowane i perforowane. Z przodu zastosowano 4-tłoczkowe stałe zaciski i żeliwne tarcze o wymiarach 350 x 34 mm, a z tyłu – 1-tłoczkowe zaciski pływające i żeliwne tarcze hamulcowe w rozmiarze 330 x 22 mm.

Zobacz także: Tesla oficjalnie w Polsce. Znamy ceny

Mercedes-AMG GLB 35 Materiały prasowe
Mercedes-AMG GLB 35

Mercedes-AMG GLB 35 – nadwozie i wnętrze

Wizualnie nowy GLB 35 bazuje na linii AMG wzbogaconej o szereg specjalnych akcentów. Po raz pierwszy w modelu z serii 35 zastosowano na przykład charakterystyczną dla AMG osłonę chłodnicy z trzynastoma pionowymi żebrami. Typowe dla modeli AMG są także przedni splitter, wydatny tylny zderzak z dwiema okrągłymi, pojedynczymi końcówkami układu wydechowego oraz spojler dachowy AMG w kolorze karoserii.

Z profilu w oczy rzucają się 19-calowe obręcze kół AMG z lekkich stopów, o wzorze z 5 podwójnymi ramionami. Na życzenie dostępne są trzy kolejne warianty felg o średnicy od 19 do 21 cali, każdy w dwóch odcieniach do wyboru, a także pakiet AMG Night z lakierowanymi na czarno dodatkami.

W środku uwagę zwraca wielofunkcyjna sportowa kierownica obszyta skórą nappa, sportowe fotele pokryte czarną syntetyczną skórą ARTICO i mikrofibrą DINAMICA z czerwonymi podwójnymi przeszyciami oraz czerwone pasy bezpieczeństwa.

Dla wersji AMG zarezerwowano także specjalne grafiki, takie jak choćby efektowny tryb wyświetlania wskaźników Supersport z centralnym, okrągłym obrotomierzem. Obsługa głosowa, aktywowana hasłem „Hej Mercedes”, rozpoznaje i rozumie praktycznie wszystkie polecenia typowe dla systemu informacyjno-rozrywkowego i sterowania pojazdem – nawet wtedy, gdy są one wypowiadane pośrednio.

Nowy Mercedes-AMG GLB 35 zadebiutuje oficjalnie na salonie samochodowym we Frankfurcie, w połowie września. Wtedy też poznamy pierwsze przymiarki cenowe.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz również:
REKLAMA