REKLAMA

Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe

Na targach Poznań Motor Show Mercedes zaprezentuje topową wersję modelu GT 4-door Coupe, rekordzistę Północnej Pętli.

Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe Materiały prasowe
Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe

W Poznaniu, podczas targów motoryzacyjnych Motor Show, marka Mercedes-AMG po raz pierwszy przedstawi szerokiej publiczności w Polsce trzy nowości.

Pierwsza z nich to AMG A35 4Matic, czyli 306-konny hot hatch z napędem na obie osie – bazowy model w świecie osiągów AMG. Dwie pozostałe reprezentują kompetencje inżynierów z Affalterbach w topowej lidze aut sportowych.

Obok ekstremalnej maszyny z genami pojazdów wyścigowych, napędzanym 585-konnym V8 o pojemności 4 litrów wyczynowym Mercedesem-AMG GT R Pro, stanie topowa wersja czterodrzwiowej odmiany modelu GT – GT 63S.

Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe

Wersja GT 63S była jedną z najgorętszych premier zeszłorocznego salonu samochodowego w Genewie. Teraz model ten pojawi się w Poznaniu, na targach Poznań Motor Show 2019.

Do napędu Mercedesa-AMG GT 63S 4-door Coupe służy znany z innych modeli AMG silnik twin turbo V8 o pojemności 4 litrów. W tej odmianie inżynierowie z Affalterbach wycisnęli z niego aż 639 KM mocy i potężny moment obrotowy, sięgający maksymalnie 900 Nm.

Zobacz także: wszystkie premiery Poznań Motor Show 2019

REKLAMA

Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe Materiały prasowe
Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe

Napęd przenoszony jest na cztery koła, z wykorzystaniem systemu 4Matic, za pośrednictwem 9-stopniowej automatycznej skrzyni biegów. Na sprint od 0 do 100 km/h samochód potrzebuje zaledwie 3,2 sekundy, a maksymalna prędkość sięga wartości 315 km/h. To wyniki zbliżone choćby do Ferrari 488 GTB.

Rekordowy czteromiejscowy samochód

Porównanie z supersportowym modelem Ferrari to jedno. Wizerunkowo jeszcze lepiej wygląda fakt, że Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe przejechał okrążenie Północnej Pętli toru Nurburgring w rekordowym dla swojej klasy czasie.

Ale wcześniej klasę tę trzeba było określić. Jako że Mercedes unika nazywania swojego czterodrzwiowego modelu sedanem, bo faktycznie takim nie jest. Co więcej, tak naprawdę ma pięcioro drzwi i jest po prostu liftbackiem. Mercedes poszedł jednak inną drogą.

Otóż Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe został „najszybszym, w pełni czteromiejscowym samochodem produkcyjnym” na Nordschleife. Taka kategoria była poniekąd koniecznością, żeby dzierżyć palmę pierwszeństwa. Pamiętajmy, że pod wieloma względami podobny model Jaguar XE SV Project 8 jest rekordzistą w klasie czterodrzwiowych sedanów, z czasem 7:21.23.

REKLAMA

Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe Materiały prasowe
Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe

Czas wykręcony przez GT 63S to imponujące 7 minut i 25,41 sekundy. To nieco lepiej niż Mercedes-AMG SLS Black Series (7:25.67) i niemal tak szybko jak... Ferrari Enzo (7:25.21) i Lamborghini Aventador LP 700-4 (7:25).

Na koniec przypomnijmy, że Mercedes-AMG GT 63S 4-door Coupe, dysponujący mocą 639 KM i 900 Nm momentu obrotowego, kosztuje w Polsce od 793,5 tys. złotych.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA