REKLAMA

Mercedes-AMG GT Black Series – znamy cenę

Mercedes-AMG GT Black Series został zaprezentowany w połowie lipca. Teraz poznaliśmy jego cenę. Zgodnie z przypuszczeniami, jest bardzo drogo.

Mercedes-AMG GT Black Series Materiały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Mercedes-AMG GT Black Series to szczytowe osiągnięcie inżynierów z Affalterbach, jeśli chodzi o samochody, nazwijmy to, seryjne. Napędzany jest najmocniejszym seryjnym silnikiem AMG V8 w historii, a jego zaawansowana aktywna aerodynamika, w połączeniu z niesamowitym wyglądem, inspirowanym wersją AMG GT3 stawiają go na samym szczycie nie tylko w ofercie Mercedesa-AMG, ale i wśród konkurentów – jak Porsche 911 Turbo S czy McLaren GT.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Ile kosztuje to cacko? Importer podał kwotę, za którą można kupić trzy „podstawowe” Mercedesy-AMG GT z 530-konnym silnikiem i przyspieszeniem w 3,8 s do „setki”. Można za nią kupić także dwa egzemplarze... Mercedesa-AMG GT R, czyli maszyny z 585-konnym V8, wykonującej sprint do 100 km/h w 3,6 sekundy. I jeszcze zostanie nam 86 tys. zł.

Ale! Black Series to zupełnie inna liga, stąd także cena – z zupełnie innej ligi. Za model GT Black Series wyłożyć trzeba aż 1 754 300 zł. Do lakieru innego niż czarny dorzucić trzeba kolejnych kilka tys. złotych, a kilka kolejnych opcji z listy podnosi cenę w okolice 1,9 mln złotych. W zamian dostaniemy tu aż 730 KM i 3,2 sekundy do „setki”, ale nie to jest najważniejsze.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Warto wspomnieć o tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia AMG GT Black Series od pozostałych cywilnych odmian. Chodzi o nowy zderzak z dużym dyfuzorem, dwie zaokrąglone, podwójne końcówki układu wydechowego po bokach, a także najbardziej rzucające się w oczy tylne skrzydło. Oba jego płaty są wykonane z włókna węglowego i mogą być regulowane mechanicznie, co pozwala na dostosowane do różnych warunków na torze. Drugi, niżej zlokalizowany płat jest mały i wąski, ponieważ taka forma jest idealna dla powietrza płynącego od przodu samochodu.

Mercedes-AMG GT Black SeriesMateriały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series

Kolejnym ciekawym detalem jest ruchoma klapa w górnym płacie, elektronicznie regulowana w zakresie 20 stopni, zgodnie z warunkami drogowymi oraz wybranym trybem AMG DYNAMICS. W płaskiej pozycji klapa zmniejsza opór powietrza, pozwalając na szybsze uzyskanie prędkości maksymalnej – coś jak system DRS w bolidach Formuły 1. W pozycji pochylonej, dzięki zwiększonej sile docisku tylnej osi, poprawia skuteczność hamowania i stabilność na zakrętach.

REKLAMA

REKLAMA

Łącznie klapa korzysta z czterech różnych poziomów aktywacji, w zależności od wybranego programu AMG DYNAMICS - Basic, Advanced, Pro lub Master. W trybie Master na przykład, do 250 km/h klapa jest stale nachylona i wysunięta. Gdy prędkość jazdy przekracza 250 km/h, następuje cofnięcie klapy, tak aby zmniejszyć opór powietrza i przyspieszyć uzyskanie prędkości maksymalnej.

Jeśli kierowca gwałtownie zahamuje lub skręci, klapa natychmiast powróci do wysuniętej pozycji z myślą o poprawie hamowania i stabilności pokonywania zakrętu, dzięki zwiększeniu siły docisku i oporu powietrza. Kierowca może też złożyć lub wysunąć klapę za pomocą osobnego przycisku w konsoli środkowej.

Mercedes-AMG GT Black SeriesMateriały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series - pakiet AMG Track

Mercedes-AMG GT Black Series jest na życzenie i za dopłatą 36 696 złotych dostępny z pakietem AMG Track, w którym występuje w połączeniu z kubełkowymi fotelami AMG z włókna węglowego. Składa się on z klatki bezpieczeństwa, czteropunktowych pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera oraz 2-kilogramowej gaśnicy.

Lekka, przykręcana klatka ma konstrukcję rurową i jest wykonana z tytanu. Dodatkowo zwiększa i tak znakomitą sztywność samochodu, a tym samym ma pozytywny wpływ na dynamikę jazdy. Podnosi także poziom bezpieczeństwa biernego.

Rzućcie na koniec okiem na galerię zdjęć tego cudeńka za prawie dwa miliony złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA