REKLAMA

Mercedes-AMG GT Black Series – znamy cenę

Mercedes-AMG GT Black Series został zaprezentowany w połowie lipca. Teraz poznaliśmy jego cenę. Zgodnie z przypuszczeniami, jest bardzo drogo.

Mercedes-AMG GT Black Series Materiały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 430 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3, hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Mercedes-AMG GT Black Series to szczytowe osiągnięcie inżynierów z Affalterbach, jeśli chodzi o samochody, nazwijmy to, seryjne. Napędzany jest najmocniejszym seryjnym silnikiem AMG V8 w historii, a jego zaawansowana aktywna aerodynamika, w połączeniu z niesamowitym wyglądem, inspirowanym wersją AMG GT3 stawiają go na samym szczycie nie tylko w ofercie Mercedesa-AMG, ale i wśród konkurentów – jak Porsche 911 Turbo S czy McLaren GT.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Ile kosztuje to cacko? Importer podał kwotę, za którą można kupić trzy „podstawowe” Mercedesy-AMG GT z 530-konnym silnikiem i przyspieszeniem w 3,8 s do „setki”. Można za nią kupić także dwa egzemplarze... Mercedesa-AMG GT R, czyli maszyny z 585-konnym V8, wykonującej sprint do 100 km/h w 3,6 sekundy. I jeszcze zostanie nam 86 tys. zł.

Ale! Black Series to zupełnie inna liga, stąd także cena – z zupełnie innej ligi. Za model GT Black Series wyłożyć trzeba aż 1 754 300 zł. Do lakieru innego niż czarny dorzucić trzeba kolejnych kilka tys. złotych, a kilka kolejnych opcji z listy podnosi cenę w okolice 1,9 mln złotych. W zamian dostaniemy tu aż 730 KM i 3,2 sekundy do „setki”, ale nie to jest najważniejsze.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Warto wspomnieć o tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia AMG GT Black Series od pozostałych cywilnych odmian. Chodzi o nowy zderzak z dużym dyfuzorem, dwie zaokrąglone, podwójne końcówki układu wydechowego po bokach, a także najbardziej rzucające się w oczy tylne skrzydło. Oba jego płaty są wykonane z włókna węglowego i mogą być regulowane mechanicznie, co pozwala na dostosowane do różnych warunków na torze. Drugi, niżej zlokalizowany płat jest mały i wąski, ponieważ taka forma jest idealna dla powietrza płynącego od przodu samochodu.

Mercedes-AMG GT Black SeriesMateriały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series

Kolejnym ciekawym detalem jest ruchoma klapa w górnym płacie, elektronicznie regulowana w zakresie 20 stopni, zgodnie z warunkami drogowymi oraz wybranym trybem AMG DYNAMICS. W płaskiej pozycji klapa zmniejsza opór powietrza, pozwalając na szybsze uzyskanie prędkości maksymalnej – coś jak system DRS w bolidach Formuły 1. W pozycji pochylonej, dzięki zwiększonej sile docisku tylnej osi, poprawia skuteczność hamowania i stabilność na zakrętach.

REKLAMA

REKLAMA

Łącznie klapa korzysta z czterech różnych poziomów aktywacji, w zależności od wybranego programu AMG DYNAMICS - Basic, Advanced, Pro lub Master. W trybie Master na przykład, do 250 km/h klapa jest stale nachylona i wysunięta. Gdy prędkość jazdy przekracza 250 km/h, następuje cofnięcie klapy, tak aby zmniejszyć opór powietrza i przyspieszyć uzyskanie prędkości maksymalnej.

Jeśli kierowca gwałtownie zahamuje lub skręci, klapa natychmiast powróci do wysuniętej pozycji z myślą o poprawie hamowania i stabilności pokonywania zakrętu, dzięki zwiększeniu siły docisku i oporu powietrza. Kierowca może też złożyć lub wysunąć klapę za pomocą osobnego przycisku w konsoli środkowej.

Mercedes-AMG GT Black SeriesMateriały prasowe
Mercedes-AMG GT Black Series

Mercedes-AMG GT Black Series - pakiet AMG Track

Mercedes-AMG GT Black Series jest na życzenie i za dopłatą 36 696 złotych dostępny z pakietem AMG Track, w którym występuje w połączeniu z kubełkowymi fotelami AMG z włókna węglowego. Składa się on z klatki bezpieczeństwa, czteropunktowych pasów bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażera oraz 2-kilogramowej gaśnicy.

Lekka, przykręcana klatka ma konstrukcję rurową i jest wykonana z tytanu. Dodatkowo zwiększa i tak znakomitą sztywność samochodu, a tym samym ma pozytywny wpływ na dynamikę jazdy. Podnosi także poziom bezpieczeństwa biernego.

Rzućcie na koniec okiem na galerię zdjęć tego cudeńka za prawie dwa miliony złotych.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA