Mercedes AMG GT R - kolejny teaser

Festiwal w Goodwood to miejsce, gdzie pojawi się nowa, ekstremalna odmiana Mercedesa AMG GT z literką "R". Samochód powstanie na bazie wyścigowej wersji GT3.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes postanowił wypełnić lukę pomiędzy modelem AMG GT S a AMG GT Black Series. Pojawi się tam model AMG GT R, którego inspirację zaczerpnięto z wyścigowej wersji AMG GT3.

W sieci pojawiła się właśnie kolejna zapowiedź nie zdradzająca zbyt wiele. Na zdjęciu możemy zobaczyć jak wygląda przedni zderzak oraz zaprojektowana na nowo pokrywa chłodnicy. Dociekliwi zauważą dodatkowe wloty na masce oraz dach i obudowy lusterek wykonane z włókna węglowego. Kuracja odchudzająca z karbonu pozwoli zaoszczędzić około 80 kg.

Wcześniejsze zdjęcia prezentujące samochód w kamuflażu sugerowały, że model będize wyposażony w centralnie montowany wydech, agresywny tylny dyfuzor oraz wielki spojler.

Największą tajemnicą są osiągi tej wersji. Mercedes AMG GT R będzie miał pod maską silnik V8 o pojemności czterech litrów. Podwójnie doładowana jednostka rozwija w wersji AMG GT S 503 KM [PRZECZYTAJ TEST]. Zagraniczne źródła sugerują, że jednostka w modelu z literką "R" będzie dysponować mocą 585 KM.

Zobacz także:
REKLAMA