Mercedes AMG GT R - nadchodzi bestia

Mercedes nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w przypadku AMG GT. Właśnie powstaje mocniejsza wersja, która będzie konkurować z Porsche 911 GT3 RS.

Standardowa moc Mercedesa AMG GT, czyli 462 KM, może nie wystarczyć bardziej wymagającym klientom. Dla takich przygotowano wersję S, która oferuje 510 KM. Jednak nie jest to cały potencjał jednostki M178. Podwójnie doładowane V8 o pojemności czterech litrów może wydobyć z siebie jeszcze więcej, co udowodni niebawem Mercedes AMG GT R.

Inżynierowie z Affalterbach pracują obecnie nad skutecznym obniżeniem masy samochodu. W porównaniu z wersją GT S uda się zaoszczędzić około 60 kg, dzięki czemu masa ekstremalnej wersji nie powinna przekroczyć 1645 kg. Przyczyni się do tego szersze zastosowanie włókna węglowego. Samochód otrzyma jeszcze bardziej napompowane nadwozie wyposażone w aktywny system aerodynamiczny.

Zagraniczne źródła donoszą, że z jednostki V8 uda się wycisnąć 578 KM. To oznacza, że poprawi się czas sprintu do setki. Obecna, najmocniejsza wersja rozpędza sie od 0 do 100 km/h w 3,8 sekundy. Wersja R będzie potrzebowała jakieś 3,4-3,5 sekundy. Wzrośnie również prędkość maksymalna, która do tej pory była ograniczana przy 310 km/h.

Jeżeli potwierdzą się inne doniesienia, to w drodze jest także jeszcze mocniejsza wersja AMG GT Black Series. Można się spodziewać, że nowy model przebije barierę 600 KM. Premiera wersji AMG GT R odbędzie się podczas Festiwalu w Goodwood. Na Black Series poczekamy do 2018 roku.

REKLAMA