[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Mercedes-AMG GT R - nowy safety car w Formule 1

W startującym właśnie sezonie Formuły 1, w którym swoje miejsce ma też Robert Kubica, zobaczymy nowy i mocniejszy samochód bezpieczeństwa. Nowy safety car to Mercedes-AMG GT R.

Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018 Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018

Sezon Formuły 1 rusza z kopyta, zaczynając od Grand Prix Australii w Melbourne. Nasz rodak, Robert Kubica, występuje tam w oficjalnej roli kierowcy rezerwowego i rozwojowego w zespole Williamsa. Ale my nie o tym. Bo oto pojawił się nowy, jeszcze lepszy safety car.

Od 23 lat samochody bezpieczeństwa dla Formuły 1 dostarcza Mercedes-AMG. Zaczęło się w 1996 roku od Mercedesa C36 AMG. W zeszłym roku był nim Mercedes-AMG GT S. Teraz będzie to jego bardziej rasowa odmiana R - jednocześnie najmocniejszy safety car w historii F1.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018 Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018

Pod maską pracuje potężny silnik V8 o pojemności 4 litrów, który generuje moc 585 koni mechanicznych, pozwalających na sprint od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy. Poprzednik, używany od sezonu 2015, miał moc 522 KM i przyspieszał o 0,2 s wolniej.

Za kierownicą nowego safety cara zasiądzie Bernd Maylander, weteran na tej pozycji. Jak sam przyznaje, nowy samochód jest absolutnym topem jeśli chodzi o dynamikę jazdy, bo jest o jeden poziom wyżej od poprzedniego AMG GT S.

REKLAMA

Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018 Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018

W porównaniu to standardowego AMG GT R, wersja Safety Car została wyposażona w kilka dodatków, jak pakiet torowy Track Package, z ceramicznymi hamulcami i klatką bezpieczeństwa. Na dachu znalazły się koguty, zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki.

REKLAMA

REKLAMA

Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018 Mercedes-AMG GT R F1 Safety Car 2018

W kabinie zamontowano parę iPadów. Ten z lewej strony pokazuje na żywo transmisję telewizyjną z wyścigu, a ten z prawej pozycję bolidów na torze, wraz z czasami okrążenia. Wszystko po to, żeby Bernd Maylander miał jak najlepsze pojęcie o tym, co dzieje się na torze.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij