Mercedes-AMG GT S safety carem w wyścigach DTM

Dochodzi do zmiany warty na stanowisku safety cara wyścigów DTM. Mercedes-AMG GT S dostaje szczytne zadanie utrzymania bezpieczeństwa w tej serii wyścigów. 

fot. worldcarfans.com
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Mercedes-AMG GT S będzie pomagał w pilnowaniu bezpieczeństwa podczas rozgrywania zawodów serii DTM. Swój debiut na tym stanowisku odbędzie podczas drugiej rundy wyścigów Deutsche Tourenwagen Masters, która odbędzie się na EuroSpeedway Lausitz w dniach 29-31 maja bieżącego roku. Jak zapewnia producent superauta, srebrne coupe pomoże zapewnić maksimum bezpieczeństwa kiedy na torze dojdzie do groźnych i niespodziewanych zdarzeń, jak wypadki, czy choćby ekstremalne warunki pogodowe, które spowodują, że ruch na torze będzie musiał być w pewnym stopni kontrolowany.

fot. worldcarfans.com
fot. worldcarfans.com
   

Auto spełni swoje zadanie tylko w rękach doświadczonego kierowcy.  Za sterami Mercedesa-AMG GT S usiądzie kierowca rajdowy Jürgen Kastenholz. Jego umiejętności z pewnością przydadzą się w okiełznaniu ogromnej mocy Mercedesa i w pełnym wykorzystaniu jego możliwości. A te, jak wiadomo nie są małe. Ani parametry 4-litrowej V8, ani żadne inne podzespoły nie zostały zmienione względem seryjnego „Merca”. To wciąż te same 510 KM, o których sile mogliśmy przekonać się osobiście podczas naszego redakcyjnego testu Mercedesa-AMG GT S.

Mercedes-AMG GT S przejmuje pałeczkę po swoim dość bliskim kuzynie, czyli po Mercedesie C63 AMG Black Series, który pełnił funkcję safety cara zawodów DTM w latach 2012-2014. 

Zobacz także:
REKLAMA