[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Mercedes AMG GT i AMG GT C – nowe wersje, więcej mocy

Dywizja AMG obchodzi w tym roku 50 lat. Z tej okazji Mercedes-AMG przygotował mały prezent.

Mercedes AMG GT Mercedes AMG GT, GT C

Oprócz nowej wersji odmiany coupe (AMG GT C, wcześniej dostępnej tylko jako roadster) Mercedes poszerza ofertę o wersję specjalną na 50-lecie oddziału AMG (Edition 50). Wszystkie odmiany AMG GT dostały też na nowy sezon delikatny zastrzyk mocy oraz przeszły drobny lifting "oblicza". Ale po kolei…

Prosto z najostrzejszej odmiany (AMG GT R – nasze wrażenia z jazdy tym modelem znajdziecie w lutowym numerze "auto motor i sport") przejęto tzw. AIRPANEL, czyli układ chłodzenia wykorzystujący elektryczny silnik, który w ciągu sekundy potrafi otworzyć lub zamknąć pionowe "żaluzje" w przednim wlotach powietrza w zależności od tego, ile "tlenu" potrzebuje układ chłodzenia. Przy spokojnej jeździe "żaluzje" pozostają zamknięte (w celu poprawienia właściwości aerodynamicznych samochodu), kiedy do akcji włączymy więcej mechanicznych koni a pewne elementy osiągną wysoką temperaturę "żaluzje" się rozsuwają.

REKLAMA

Podstawowe AMG GT osiągają teraz 476 KM (+14 KM) oraz 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego (+30 Nm), wersja AMG GT S wypluwa z kolei 522 KM (+12 KM) oraz 670 Nm(+20 Nm). Już bazowa wersja potrzebuje na sprint do setki ledwie 4 sekund, mocniejsza załatwia ten manewr w czasie o 0,2 s krótszym – czyli mimo zastrzyku mocy i momentu obie wersje przyspieszają w identycznym czasie co przed liftingiem.

Jeszcze mocniejsza jest wersja AMG GT C, którą do tej pory można było zamówić jedynie jako roadster. Na asfalt rzuca ona 557 KM i 680 NM, do setki przyspiesza w 3,7 s. Auto jest szersze od "zwykłych" AMG GT o 57 mm (identycznie jak AMG GT R), przez co wygląda bardziej muskularnie. Z topowej wersji przejęto też system skrętnych tylnych kół.

Zwieńczeniem oferty będzie w 2017 roku odmiana AMG GT C Edition 50 – wyróżnia się ona specjalnymi lakierami (greymagno lub whitemagno) i elementami pokrytym ciemnym chromem. Wnętrze to z kolei mieszanka barw czarnych i srebrnych oraz kierownica DINAMICA z przeszyciem wskazującym jej centralne położenie. Seryjny w tej odmianie jest też tzw. pakiet Interior Night (m.in. czarne łopatki do zmiany biegów czy panele drzwi).

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 757 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij