Mercedes AMG GT – kolejne wersje w drodze

Niemiecki producent zamierza mocno rozbudować paletę wersji modelu AMG GT. Pod koniec przyszłego roku pojawi się model GT C Coupe, a niedługo po nim prawdopodobnie zadebiutuje GT R Roadster.

Mercedes AMG GT R
Mercedes AMG GT R
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kilka miesięcy temu Mercedes ujawił swoją „mapę drogową” odnośnie premier przyszłych modeli. Na przyszły rok zaplanowano premierę modelu AMG GT C Coupe, ale kilka dni temu szef sportowej dywizji potwierdził jeszcze jeden model.

Zdradził tylko tyle, że będzie to ekstremalna wersja ze składanym dachem, a resztę pozostawił w sferze domysłów. Niewykluczone zatem, że będzie to model AMG GT R Roadster. Samochód nie został ujęty w planach na 2017 rok, a więc pojawi się nie wcześniej jak w 2018 roku.

Model GT C Coupe będzie wyposażony w silnik V8 4.0 biturbo. Jednostka w takiej konfiguracji powinna rozwijać co najmniej 550 KM maksymalnej mocy oraz 680 Nm momentu obrotowego.

Aktualnie oferowany model GT C Roadster rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,7 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 316. Możemy się spodziewać, że wersja ze sztywnym dachem zaoferuje identyczne osiągi.

Gdyby tego było mało, AMG zapowiedziało niedawno nowy hipersamochód. Maszyna zadebiutuje w 2018 roku. Pod maskę trafi silnik V6 1.6 prosto z bolidy Formuły 1.

Inżynierowie AMG zadbają o to, żeby jego moc wynosiła co najmniej 1000 KM, a masa nie przekraczała tony. Można się spodziewać, że przyspieszenie od 0 do 100 km/h w tym modelu potrwa nie więcej jak 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna wyniesie 355 km/h.

Zobacz także:
REKLAMA