Mercedes-AMG GT od Dime Racing

Amerykańska Dime Racing to firma, która wystawia Mercedesa SLS AMG GT3 w wyścigach Pirelli World Challenge. Wniosek jest prosty, goście z Dime Racing mają sporą widzę na temat produktów AMG. Teraz zmodyfikowali model AMG GT.

Dime Racing Mercedes-AMG GT S

Dime Racing przygotowało nowy przedni splitter, a z tyłu amerykańscy inżynierowe zamontowali nowy dyfuzor. W jego środek została wkomponowana podwójna, trapezoidalna końcówka wydechu. Z boku auta mamy duże wyloty powietrza poprawiające chłodzenie hamulców. Oczywiście nie zabrakło dużego spojlera na pokrywie bagażnika. W jego podstawie umieszczono trzecie światło stopu.

Wróćmy jednak do przedniej części auta, bo tu najciekawszy zabieg stylistyczny, który wykonała firma Dime Racing. Zamontowano nową osłonę chłodnicy, dość banalną, ale dając efekt, którego pozostali tunerzy - Piecha, Mansory czy RevoZport nie wykorzystali. Mamy zwykłą kratownicę bez charakterystycznego żebrowania, które znajdziemy w seryjnym GT oraz ogromnego logo Mercedesa. z lewej strony auta mamy jedynie subtelny emblemat Dime Racing.

Dime Racing Mercedes-AMG GT S

Amerykańska firma nie mówi nic o modyfikacjach zawieszenia. Wiemy natomiast, że Dime Racing podniosło moc seryjnego silnika V8 twin-turbo. W najmocniejszej wersji Mercedes-AMG GT R oferuje moc 577 KM. Auto po zmianach jakie zafundowało Dime dostarcza aż 745 KM mocy. Amerykanie zamontowali większe turbosprężarki oraz nowe oprogramowanie jednostki sterującej. Dime Racing nie podaje czasu od 0 do 100 km/h ani prędkości maksymalnej. Naszym zdanie auto jest w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie blisko 3 sekund, a maksymalna prędkość może wynieść 320-330 km/h.

Dime Racing zbuduje tylko 100 egzemplarzy swojej interpretacji Mercedesa-AMG GT, które trafią do wybranych dilerów Mercedesa-AMG w USA. Dime wycenia swój produkt na 150 200 dolarów. Amerykanie do każdego auta dorzucają zegarek Växjö, który jest produkowany przez firmę należącą do byłego kierowcy F1, Stefana Johanssona.

REKLAMA