Mercedes-AMG GT4 sedan – konkurent Panamery

Wszystko wskazuje na to, że Mercedes zamierza zgłosić akces do segmentu, w którym dominuje Porsche Panamera. Już w Genewie zobaczymy koncept, który zapowiada zupełnie nowy model GT4.

Mercedes AMG GT4
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 436 800 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Na początku marca w Genewie zadebiutuje zupełnie nowy koncept stworzony przez Mercedesa i AMG. Jest to luksusowy, czterodrzwiowy sedan, który ma być bezpośrednim konkurentem Porsche Panamera. Premiera modelu, który otrzymał nazwę GT4 zbiega się z 50. Rocznicą marki.

REKLAMA

Niemiecki producent od jakiegoś czasu wskazywał żywe zainteresowanie segmentem, ale do tej pory nie pojawiło się nic konkretnego. Aż do teraz. W Genewie zostanie odsłonięta wersja zasilana silnikiem 4.0 V8 biturbo o mocy 600 KM. W wersji produkcyjnej pojawią się warianty zasilane trzylitrową jednostką. Auto pojawi się najwcześniej w salonach dopiero w 2018 roku.

Nowy model zastąpi Mercedesa CLS w wersji Shooting Brake i powstanie na bazie platformy MRA, zmodyfikowanej przez inżynierów AMG, którzy zamierzają wykorzystać dużą ilość aluminium oraz wysokowytrzymałej stali. Zawieszenie w tym modelu będzie zupełnie nową, autorską konstrukcją.

Luksusowy sedan o sportowych osiągach będzie sprzedawany z napędem na cztery koła, a na wyposażeniu seryjnym znajdzie się system ISG, ułatwiający start poprzez chwilowe zwiększenie mocy o 20 KM.

Zobacz także:
REKLAMA